Konut İhtiyacı Nedeniyle Tahliye Davası Dava Dilekçe Örneği

Konut İhtiyacı Nedeniyle Tahliye Davası Dilekçesini aşağıdan dosya halinde indirebilirsiniz

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                       …….

DAVACI                  :…….         

VEKİLİ                    :…….

DAVALI                  :…….

KONU                     : İhtiyaç Nedeniyle Tahliye

DAVA DEĞERİ      : Bir yıllık Kira Bedeli …….

AÇIKLAMALAR   :1-Davalı, müvekkilimize ait ……. adresindeki apartman dairesinde, kiracı olarak ……. başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile aylık ……. kira bedeli ödeyerek oturmaktadır.

2-Müvekkilimizin oğlu nişanlı olup, belediyeden gün alınmış ve kısa zaman içinde nikahı yapılacaktır. Müvekkilimiz oğlunu davalının halen kiracı olarak oturduğu bu daireye yerleştirecektir.

3-Bu özel durum, 6570 Sayılı Yasanın 7/b  Maddesi gereğince kiracıya tarafımızdan  ……. Noterliğinin ……. tarihli ve  ……. yevmiye nolu ihtarnamesi ile bildirilmişti. Ancak davalı bu ihtara ve uyarılara rağmen halen kiralananı tahliye etmemiştir.

4-Kiracının kiralanandan tahliyesine karar verilmesini istiyoruz.

YASAL NEDENLER: 6570 Sayılı Yasa Ve İlgili Mevzuat

KANITLAR             : Kira Sözleşmesi,Evlilik dairesinden alınan nikah günü belgesi, İhtarname, Tanık Beyanları

İSTEM SONUCU    : Arz edilen nedenlerle ihtiyaç   nedeniyle davalının kiralanandan tahliyesine , yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

                                               DAVACI VEKİLİ

                                                                                                        …….


Online Avukatlık Hizmetleri


Avukatlarımızca Hazırlanan Diğer Dilekçeler

  4.7/5 - (4 Oy Kullanıldı)

  14 thoughts on “Konut İhtiyacı Nedeniyle Tahliye Davası Dava Dilekçe Örneği”

  1. Cüneyt Bayrak - Gaziantep

   1 mart 2023te sözleşme sona erecektir. Ev sahibiyim ve eşimin kardeşi babasıyla geçinememektedir, ben lojmanda kalıtorum, askeri memurum. Aile birliği tehlikeye girmesin diye eve kayınbiraderimi oturtmak gerekli. İhtar çekip dava açmam ne kadar olumlu sonuç verir tahliye için? Yada tavsiyeniz nedir, başka ev yok kimsede? Yardımcı olur musunuz, teşekkür ederim.

   1. İhtiyaç nedeniyle tahliye talebinde ihtar zorunluluğu yok. İhtar karşı tarafta bir karşılık bulur çıkarsa bu şansınıza olur. ancak çıkmazsa dava açmanız gerekir. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

    1. Ali - Gaziantep

     İyi günler kendi dairemizde oturmaktayiz.Ikinci bir daireyi içinde kiracı varken satın aldık Kiracının çıkmasını Kiracı olarak oturan kızımı oturtacağımı söylememe rağmen çıkmıyor .Eski ev sahibi ile sözleşmesi 25 Ekim 2023 de sona eriyor.Noterden ihtarname çekip ne zaman dava açabilirim

  2. hakan - Gaziantep

   merhabalar iyi günler.Mayıs ayında 2. yılım doluyor,ev sahibi ihtiyaç nedeniyle
   ihtarname yolladı.Davanın açılabilmesi için ihtarnamenin 3 ay önceden gönderilmesi
   zorunlu mudur?Tahliye davaları ne kadar sürede sonuçlanıyor?Dava masrafı ve avukatlık masrafları ortalama ne kadar bir ücret çıkar?

  3. dilek tarih - Gaziantep

   kiracım kiraya yıllık %25 ten fazla zam yapmıyor çık diyorum evden çıkmıyor satmak istiyorum eve bakmaya geleni sokmuyor ne yapmalıyım ihtar çektim

  4. Mahmut yıldırım - Gaziantep

   Kiracım 5 mart 2019 yılından bu yana. Evimde oturuyor Ocak 2024 te emekli olarak evimde oturmak istiyorum başka evim yok kiracım evden çalmayı düşünmediğini belirtiyor ne yapmalıyım

  5. FERDA UYGUR - Gaziantep

   Merhaba, 63 yaşında emekli bir kadınım.İstanbul’da 2 dairem var,birisinde oturuyorum diğeri 2 yıldır kirada.Ancak oturduğum ev kentsel dönüşüme girdi.Müteahhit firma ile ön sözleşme imzalandı.Başka dairem bulunmamaktadır.Arabulucu’ya müracaat ettim ancak anlaşamadık.Kiracı çıkmayı kabul etmedi.Büyük ihtimal mart ayında apartmanı boşaltmamız gerekecek.Şimdi dava açsam o tarihe karar çıkar mı? Aksi takdirde çok sıkıntı yaşayacağım.

   1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Call Now

  Scroll to Top
  WhatsApp
  Avukata Soru Sor
  Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat ile görüşmek ister misiniz?