gaziantep boşanma avukatı anlaşmalı ve çekişmeli

Boşanma Davası Masrafı

2022’de Gaziantep’te Boşanma Davası Masrafları

2022’de Gaziantep’te boşanma davası masrafları, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davaları olmak üzere iki kategoriye ayrılır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Masrafları

Anlaşmalı boşanma davalarında, taraflar boşanma konusunda anlaşmalı oldukları için dava masrafları daha azdır. 2022 yılında anlaşmalı boşanma davası masrafları yaklaşık 400 TL’dir.

Anlaşmalı boşanma davası masrafları, aşağıdakileri içerir:

 • Başvuru harcı
 • Tanık ve tebligat giderleri
 • Sosyal inceleme raporu giderleri

Çekişmeli Boşanma Davası Masrafları

Çekişmeli boşanma davalarında, taraflar boşanma konusunda anlaşamadıkları için dava masrafları daha fazladır. 2022 yılında çekişmeli boşanma davası masrafları yaklaşık 750 TL’dir.

Çekişmeli boşanma davası masrafları, aşağıdakileri içerir:

 • Başvuru harcı
 • Tanık ve tebligat giderleri
 • Sosyal inceleme raporu giderleri
 • Bilirkişi ücreti
 • Keşif giderleri
 • Dava vekalet ücreti
gaziantep avukatları
Boşanma Davası Masrafı 4

Boşanma Davası Masraflarının İadesi

Boşanma davası masraflarının bir kısmı, dava sonunda tarafların anlaşmasına göre iade edilebilir. Örneğin, taraflar boşanma davasını anlaşmalı olarak sonuçlandırırlarsa, dava masraflarının bir kısmını iade alabilirler.

Boşanma Davası Masraflarının Ödenmesi

Boşanma davası masrafları, dava açılmadan önce mahkeme veznesine yatırılmalıdır. Dava masrafları, nakit, kredi kartı veya banka EFT/havalesi ile ödenebilir.

Boşanma Davası Masrafları İçin Yardım Almak

Boşanma davası masrafları, bazı durumlarda devlet tarafından karşılanabilir. Bu durumda, tarafların boşanma dava masrafları için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurmaları gerekir.

Boşanma davası masrafları, boşanma davasının önemli bir parçasıdır. Boşanma davası açmadan önce, dava masraflarını dikkate almak gerekir.

Yorumlarınızı ve fikirlerinizi önemsiyoruz. Lütfen bizimle aşağıdaki formdan paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Bu konu hakkındaki benzer makalelerimiz için tıklayın

1/5 - (1 vote)

6 thoughts on “Boşanma Davası Masrafı”

 1. merhaba ben rusyada yasanayan biriyim 2019 yilinda iman nikahi ile evlendim lakin esim tacikistanda yasayan biri oldugu icin fikir uyumsuzlugu yasadik geri memleketine donus yapti beraber oldugumuz surecte hamile kalmis aldiracam dedi lakin aldirmamis simdi 2 yasinda bir cocugumuz var simdiye kadar tum masraflarini karsiladim simdi resmiyette soy bagi istiyor ve resmi olarar mahkemeye verecem diyor odemelerimin yuzde 70 i resmi olarak yaptim resmi derken adiman adina havele yaptim benim sorum cocuk icin nafaka soy bagi icin acilacak davada geriye donuk bana tekrar odeme cikarmi ve bu gibi durumlarda ne kadar nafaka cikar asgeri ucretle calisan biriyim

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. İyi günler benim kızım 8 yaşında eşim 3 vardiya lı bir şirket te çalışıyor biz anlaşmalı boşanma ya gitme sek kızımı bu sorundan dolayı velayeti ni mahkeme kararı baba ya verirmi o yaşta gece yanlız başına evde kalması olurmu

  1. Yalnızca iş hayatınızdaki çalışma düzeninizden dolayı velayetin sizden alınması mümkün değildir çocuk için anne ve baba arasında en uygun şartları kim taşıyorsa ve belli bir yaşa gelmiş Çocuğunuz özellikle kimi istiyorsa velayet onda kalacaktır Yani bu durum sizin için önemli bir dezavantaj değildir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat ile görüşmek ister misiniz?