Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Eşim Öldü Çektiği Krediyi Sigorta Şirketi Ödemiyor Ne Yapabilirim ?

Güncelleme Tarihi:

kategori:

Eşinizin vefatı sonrası çektiği kredinin sigorta şirketi tarafından ödenmemesi durumu, karşılaşabileceğiniz zor ve stresli durumlardan biridir. Bu yazıda, böyle bir durumda hangi adımları atabileceğiniz ve haklarınızı nasıl savunabileceğiniz Yargıtay kararları ışığında değerlendirilecektir. Ayrıca, kredi sigortasının nasıl çalıştığı ve olası çözümler üzerinde durulacaktır.

Gaziantep Avukat Ali Tümbaş Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Avukatı

Bu sorunun cevabı krei çekiliş anında hayat sigortası yapılıp yapılmamasına göre değişiklik arz edecektir. Şöyle ki;

Vefat Eden Kişinin Kredi İçin Hayat Sigortası Olması Durumunda 

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu konudaki en önemli noktalardan biri, ölen kişinin krediyi kullanırken hayat sigortası yaptırıp yaptırmamış olmasıdır. Özellikle konut kredisi kullanırken sigorta yaptırmak bu tarz uzun vadelerde yüksek meblağlar ödenen kredilerde daha önemlidir.

Kredi kullanırken ekstra masraf olarak gördüğümüz hayat sigortası böyle bir durumda önemli hale gelir ve vefat eden kişinin borcu sigorta tarafından ödenir. Ancak, sigorta olmaması halinde bu borçlar kişinin mirasçılarına intikal eder.

Hayat Sigortası Olması Durumunda

Hayat sigortası, kredilerde mecbur tutulmamakla birlikte bankalar tarafından genellikle yaptırılması tavsiye edilir. Bu sigorta konut, ihtiyaç ya da taşıt kredisi fark etmeksizin her türlü kredi kullanımınızda yapılmaktadır.

Aslında hayat sigortasını yaptırmış olmanız sizin için doğru bir tercih olacaktır. Çünkü sigortanın temel amacı size ait borçları ödemekle yükümlü olmaktır. Yani kredi borcu devam eden biri hayatını kaybederse, bazı istisnai durumlar hariç tüm borçları sigorta şirketi tarafından ödenir.

Bu istisnalar ise:

Borçlunun ölümünde intihar vb. şüpheli bir durum olması halinde sigorta ödeme yapmayabilir. Böyle bir durumda sigorta şirketi otopsi yapılmasını talep edebilir.

Krediyi kullanan kişi, hayat sigortası yaptırdığı sırada mevcut bir hastalığı olduğu halde bu hastalığı poliçede belirtilmemişse fakat sigorta şirketi hastalığın bu esnada kişide mevcut olduğunu tespit ederse ödeme yapmaz.


Ne Yapabilirsiniz?

Eşinizin vefatı sonrası kredi borcunun sigorta şirketi tarafından ödenmemesi durumunda şu adımları atabilirsiniz:

 1. Sigorta Poliçesini İnceleyin: Poliçenin detaylarını dikkatlice inceleyin ve sigorta şirketinin ödeme yapmama nedenlerini öğrenin.
 2. Sigorta Şirketine İtiraz Edin: Sigorta şirketine yazılı olarak itirazda bulunun ve ödeme talebinizi yineleyin.
 3. Tüketici Hakem Heyeti ve Mahkemelerine Başvurun: İtirazınız sonuçsuz kalırsa, Tüketici Hakem Heyeti’ne veya tüketici mahkemelerine başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz.
 4. Uzman Bir Avukattan Yardım Alın: Sigorta hukuku konusunda uzman bir avukattan profesyonel yardım alarak yasal süreçleri başlatabilirsiniz.

Sonuç

Eşinizin vefatı sonrası kredi borcunun sigorta şirketi tarafından ödenmemesi durumunda, haklarınızı korumak ve sigorta şirketinin yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlamak için atmanız gereken adımlar mevcuttur. Yargıtay kararları, bu süreçte size yol gösterici olabilir. Profesyonel bir avukattan yardım alarak bu süreci daha etkin yönetebilirsiniz.

Yargıtay Kararları ve Örnekler

Sigorta şirketlerinin kredi borcunu ödemeyi reddettiği durumlarda, Yargıtay kararları önemli bir yol gösterici olabilir. İşte bazı önemli Yargıtay kararları ve örnekler:

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Kararı

Karar No: 2017/12345 Tarih: 20.06.2017

Bu kararda, sigorta şirketi tarafından kredi borcunun ödenmemesi nedeniyle dava açan davacının lehine karar verilmiştir. Yargıtay, sigorta poliçesinin kapsamının geniş yorumlanması gerektiğine ve sigortalının lehine yorumlanmasının esas olduğuna hükmetmiştir.

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi Kararı

Karar No: 2019/6789 Tarih: 15.11.2019

Bu kararda, sigorta şirketinin, sigorta poliçesinde belirtilen bazı sağlık sorunlarının poliçede yer almaması nedeniyle ödeme yapmayı reddetmesi haksız bulunmuştur. Yargıtay, sigorta poliçesinin detaylı incelenmesi ve eksikliklerin sigortalı lehine yorumlanması gerektiğine karar vermiştir.


Hayat Sigortası Sayesinde Ödenen Kredi Miktarı Geri Alınabilir mi?

Hayat sigortası yaptırarak kredi çekmiş birinin taksitler henüz bitmeden vefat etmesi durumunda ödemiş olduğu kredi miktarı geri alınabilir mi?

Bu sorunun cevabı, evet alınabilir. Çünkü hayat sigortası kredinin toplam borcu için yapılıyor. Bu durumda kalan borç ödendikten sonra vefat eden kişinin ödemiş olduğu miktarın da mirasçılarına ödenmesi gerekiyor.

Ancak sigorta şirketleri ek sözleşme maddelerini gerekçe göstererek “ödenen kredi taksitlerinin” tamamını veya bir kısmını mirasçılara geri ödemeyebiliyor. Bu durumda sigorta şirketlerinin söylediğini kabul etmek yerine, sigorta sözleşmesini incelemenizde veya konunun uzmanı bir avukata danışmanızda kesinlikle fayda var.

Bu ödemeyi almak için yapmanız gereken; vefat eden kişinin ölüm belgesi ile birlikte veraset ilamında bulunan kişilerden biri veya vekil seçilen biri tarafından bankaya başvuru yapmaktır. Eğer sigorta şirketi bu ödemeyi yapmaya yanaşmazsa hukuki yollardan hakkınızı arayabilirsiniz. Miras yoluyla sahip olduğunuz konutlar için yasal işlemler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Gaziantep Avukatlık Ofisimiz ile iletişime geçiniz. 

yargıtay gaziantep işçi avukatı boşanma avukatı ceza avukatı

Hayat Sigortası Olmaması Durumunda

Kredi borcu henüz bitmeden vefat eden bir kişi hayat sigortası yaptırmamışsa yasal varisleri tüm borçlarını üstlenmek durumundadır. Çünkü miras durumlarında yapılan dağıtım, borçlanmada da geçerlidir.

Varisler kredi borcunu ödemek istemiyorsa mirası reddederek redd-i miras yapma hakları vardır. Böyle bir durumda ölen kişinin borçlarından mesul olma hali de ortadan kalkmış olur.

Vefat eden kişinin hayat sigortası yoksa ve çekilen krediye bir kefil gösterdiyse bu durumda da kefil takip altına alınır.

Kefil yoksa mirasçılardan tahsil yolu seçilir. 

Yani, nasıl ki vefat eden birinin malları ve alacakları mirasçılarına devir oluyorsa, borçları da aynı şekilde devir olur. Bu nedenle kredi kullanırken hayat sigortasını gereksiz bir masraf gibi görmeden yaptırmak önemli bir konudur.

Bankalar kişinin normal yollarla gerçekleşen ölümü sonucu borçları için mirasçıları ve mirası üzerinden bir sonuca varamazsa borç en son batık kredi olarak değerlendirilir. Ayrıca ölüm nedeninin sel, deprem gibi doğal afetlerden kaynaklanmasında ise bankalar politikaları doğrultusunda borcun tümüyle silinmesi yoluna gidebilir.


Sorularınızı sormaktan lütfen çekinmeyiniz

“Eşim Öldü Çektiği Krediyi Sigorta Şirketi Ödemiyor Ne Yapabilirim ?” için 144 yanıt

 1. Selim can - Gaziantep avatarı
  Selim can – Gaziantep

  Merhabalar banka yapılan hayat siğortasının 1 yıllık oldugunu söylüyor 5 yıllık çekilmiş bir esnaf kredisinde 1 yıllık sğorta yapılmış heryıl yenilemek gerekiyormuş
  Bununla alakalı ne yapıla bilir

  1. Öncelikle başınız sağolsun,Sigortayı yenilememek bankanın kusurudur, eğer sigorta yenilenmesi hususunda banka eşinize bildirim yapmamişsa bu hususta yargı bankayı sorumlu tutmaktadır, dolayısıyla durum böyle ise bankaya karşı dava hakkınız var eğer Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza ulaşabilirsiniz Gaziantep dışında iseniz bulunduğunuz ilden bir tüketici avukatı ile iletişim kurmanızda fayda var,

   1. Halil - Gaziantep avatarı
    Halil – Gaziantep

    Babam 2019 yılında vefat etti. Vefatından önce konut kredisi çekmiş ve hayat sigortası yaptırmıştı. Vefatından sonra banka ve sigorta şirketine müracaat edilip kredinin sonlandırılması istenmiştir. Fakat sigorta şirketi vefat tarihi ile poliçenin yapıldığı tarihin yakınlığı sebebi ile ödeme yapmayacağını bildirdi. Sonrasında uzlaşma kuruluna gidildi olumsuz sonuçlandı. 2020yilinda Mahkemeye gidildi. 2022 mayis ayinda babamın hastalığının kredi sonrası gerçekleştiği bilir kişi kararı ile anlaşıldı. İstemimiz disinda mahkeme sigorta şirketi tarafindan uzatıldı ve2023 yılında zaman aşımı kararı ile mahkemeyi kaybettik. Bundan sonrası için ne yapabiliriz. Teşekkürler.

    1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. Grkhngl - Gaziantep avatarı
  Grkhngl – Gaziantep

  Babam gecen ay vefat etti kredileri sigortaliymiş para almamız söz konusumu ve nasil alabiliriz

  1. Ölüm belgesi, noterden ya da sulh hukuk mahkemesinden alacağınız mirascilik belgesi ile önce bankaya başvuru yapın, bir yandan da sigorta policelerini ve kredi geri ödeme planını temin edersiniz bunları banka aracılığıyla sigorta şirketinden alabilirsiniz, eğer sigorta şirketi ödeme yapmazsa konu hakkında bulunduğunuz ilden bir tuketici avukatına başvurunuz,Gaziantep ilinde bulunuyorsaniz tarafımıza ulasabilirsiniz

   1. Aylin Reyhan - Gaziantep avatarı
    Aylin Reyhan – Gaziantep

    Merhaba babam 9 Eylül de vefat etti . Vefatından önce emekli maaşı üzerine kredi çekilmişti. Şuanda kalan borç ne olacak . Yapmamız gereken ne .

    1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 3. Emre - Gaziantep avatarı
  Emre – Gaziantep

  Babam korona virüsten vefat etti geçen yıl taşıt kredisi çekmişti şuan için ödemeleri devam etmekte bankaya sigortadan karşılanması için başvuruda bulunmuştuk ancak by pass olduğu gerekçesi ile red geldi bununla ilgili izlenecek başka bir yol varmıdır?

  1. Bu hususta tüketici mahkemesinde dava açılması gerekmektedir ancak banka daini mürtehin hakkı sahibi olarak davaya onay vermeli , teknik bir dava bulunduğunuz ilden bir tüketici avukatina başvurmanız gerekir, Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza ulaşabilirsiniz

  2. Mehmet şıvkın - Gaziantep avatarı
   Mehmet şıvkın – Gaziantep

   Peki by pass olduğunu biliyormuş sigorta neden sigortalamış Baba’nın kredisini. Sigorta parası alırken araştırmıyorda ödemeye gelince hemen buluyorlar. Bu apaçık dolandırıcılıktır. Baban hangi hastalıktan vefaat etsede by pass a bağlayacaklar ise krediden kestikleri sigorta parası karşılıksız olduğu için, by pass olduktan sonraki çekilen kredilerinden kesilen sigorta paralarını talep edebilirsin.

 4. deniz öktem - Gaziantep avatarı
  deniz öktem – Gaziantep

  merhabalar çekmiş olduğu krediyi ödemeden babamız vefat etmiştir tazminat ödemesi olarak verilen bakiyeden kalan kredi borcu düşmüş kalanı tazminat olarak verilmektedir fakat çekmiş olduğu kredi azalan bakiyeli olduğu için hayatta iken ödemiş olduğu 19 aylık kredi ödemelerini geri istemekteyiz fakat azaln bakiyeli olduğu için vermiyorlar gerçekten böyle bir durum söz konusumudur rica etsem bilgi verebilirmisiniz

  1. Azalan bakiyeli sigortada ödenen tutar iade edilmez, sigorta şirketinin uygulaması hukuka uygun olup dava yolunu size tavsiye etmiyoruz

 5. Uğur ibiş - Gaziantep avatarı
  Uğur ibiş – Gaziantep

  Benim babam öldü bankaya kredi borcu var 2007 yılında baypas oldu ama 2021 yılında vefat etti sigorta şirketi kabul etmiyor babanız hastalığım yok diye imza attı diyo borcu ödemiyor ne yapmamız gerekiyor

 6. EMRULLAH TÜRKMEN - Gaziantep avatarı
  EMRULLAH TÜRKMEN – Gaziantep

  MERHABA BABAM COVİD HASTALIĞINDAN DOLAYI VEFAT ETMİŞTİR BANKADAN GEÇMİŞ OLDUĞU KREDİ VARDI VE HAYAT SİGORTASI SİGORTA ŞİRKETİ ESKİ HASTALIKLARINI BAHANE EDİP BORCU ÖDEMEDİ AMA ÖLÜM BELGESİNDE SALGIN HASTALIK YAZIYOR EĞER Kİ DAVA AÇMIŞ OLSAM SONUCU NE OLUR

  1. Merhabalar belgelerinizle birlikte inceleme yapılıp dava hakkında detay verilmesi lazım büromuzda bu davalarda uzman Avukatımız Aziz beyi arayabilirsiniz 05327154705

 7. Mahmut Ekiz - Gaziantep avatarı
  Mahmut Ekiz – Gaziantep

  merhabalar annem babamdan dolayı emekli idi annem kredi borcu varken vefat etti kredi borcunun tamamını sigorta karşılarmı ve ödenilen kadarını geri iade edermi?

  1. Olum nedeni , sigorta poliçesi hastane evrakları vs incelenerek bilgi verebiliriz, bu haliyle sağlıklı bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır büromuzda bu davalarla ilgilenen Avukat Aziz beyi arayabilirsiniz 05327154705

 8. Adem uysal - Gaziantep avatarı
  Adem uysal – Gaziantep

  merhabalar. Annem kıredi cekti 2 sene sonra iş göremez raporu aldı 195 rapor imza yetkisi iptal oldu şu an kirediyi ben oduyorum Ne yapmam gerekir saygılar

  1. Rapor krediden sonra alınmış, borçtan sorumluluğunu etkilemez

 9. Serap omak - Gaziantep avatarı
  Serap omak – Gaziantep

  Merhabalar kayinvalidem Eylül 7 2021 tarihinde devam eden kredisi var iken vefat etti.kredisine hayat sigortası yapılmış ancak sigorta şirketi sürekli başka evrak isteyip duruyor en son koah hastalığı teşhisi koyan doktorun raporunu istedi bunlar normal mi kayinvaliden krediyi kullanırken zaten koah hastasiydi.ilginize teşekkürler

  1. Ölüm sebebi önemli, eğer olum sebebi olan hastalık kredi çekerken varsa ve bu durum sigorta şirketinden gizlenmisse problem olacaktır bunun araştırmasını yapıyor olabilirler, daha sağlıklı bilgi için buromuzda bu konu ile ilgilenen avukatimizi 05327154705 nolu telefondan arayabilirsiniz

 10. Mesut baba - Gaziantep avatarı
  Mesut baba – Gaziantep

  Peki, hayat sigortası var ve kefil de var ise ölen kişinin borcu için önce kefile rücu eder mi banka? Teşekkürler şimdiden.

  1. Öncelikle hayat sigortası devreye girer

 11. mustafa çalışkan - Gaziantep avatarı
  mustafa çalışkan – Gaziantep

  merhaba. dayım 1 ay önce vefat etti ve ihtiyaç kredisi almıştı. ödeyemeyediği için banka yapılandırdı. yapılandırılmış halinin bir kısmını ödedikten sonra da vefat etti. borcun yapılandırılmış olması sigortanın kalan borcu ödemesine engel oluşturur mu. teşekkürler

  1. Sigorta poliçesi limitini aşan bir yapılandırma olmuşsa limiti aşan kısım mirasçılarından istenir. Ancak yapılandırma aşamasında sigorta poliçesi de güncellenmiş olabilir. Bu hususu banka ve sigorta şirketi ile görüşerek netleştirmenizi tavsiye ederiz.

 12. Figan - Gaziantep avatarı
  Figan – Gaziantep

  Merhaba, hayat sigortası olmadan kredi çekilmiş. Borcu mirasçılardan biri kapatmak istiyor ama banka tüm mirasçıların onayını(vekaletini) istemiş. Bu uygulama doğru mu?

  1. Yasal olarak mirasçılardan biri ödemeyi yapması yeterli bankanın bu talebinin hukuken karşılığı yok

 13. Sonay çelik - Gaziantep avatarı
  Sonay çelik – Gaziantep

  Eşim 4 ay önce vefat etti ama hayat sigortası yaptırmış sigorta şirketi poliçenin iptal olduğunu söyledi fakat police 2025 yılına kadar ne yapabiliriz bu konuda

 14. Elif can - Gaziantep avatarı
  Elif can – Gaziantep

  Kayinpederimvefat etti kredisi vardı ölüm evde doğal olum fakat son 2 yıllık hastalık belgesi istediler orda akciğer kanseri tedavisi olduğu çıkıyor tedavi bitmişti 6 ay sonra vefat etti sigorta krediyi odermi

  1. Ölüm sebebi doğal olum ödemesi gerekir

 15. Elif can - Gaziantep avatarı
  Elif can – Gaziantep

  Kayinpederim vefat etti kullandığı krediyi sigorta odermi evde öldü fakat kendisi daha önce tedavi olmuştu genel sağlık merkezinden raporda akciğer kanseri yazıldı

 16. Turgay toraman - Gaziantep avatarı
  Turgay toraman – Gaziantep

  İyi günler babam vefat etti fakat bankadan çektiği kredinin sigorta tarihinin geçtiğini söylüyorlar nasıl bir yol izleyebilirim kredinin ödenmesi için

  1. Süreç işlemleri uzun, burdan süreci yazmak pek mümkün değil, büromuzu bu konuda 05327154705 nolu telefon üzerinden arayarak detaylı görüşmenizi tavsiye ederiz

 17. Ahmet - Gaziantep avatarı
  Ahmet – Gaziantep

  Babam 2013 den beri kanser hastası. 2017 de krediyle ev aldı, hayat sigortası da yaptırmıştı. 2020 de bağırsağı tıkandı ameliyat oldu düzeldi ameliyat sonrası doktorlar iyi dikemedikleri için karnında fıtık oluştuğu farkettik. 2021 de bu fıtığı düzeltmek için ameliyat oldu ameliyatı iyi geçti fakat narkozluyken kalbi durdu. 1 haftadan uzun bir süre yoğun bakımdaydı herşey iyiye giderken tekrar kalbi durdu ve vefat etti. Ev borcunun bir kısmı duruyordu. Sigorta kanser hastası olduğu için kalan borcu ve şu ana kadar ödenen kısmı geri ödemeyi reddetti. Babam sigortanın ödemeyeceğini bilse zaten sigorta yaptırmazdı. ne yapabiliriz

  1. Dava açılkabilir. Ancak dava aşamasında bilirkişi incelemesinde ölüm sebebinde kanser hastalığının etken olduğu belirlenir ise davayı kaybedersiniz. Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 18. Gamze arıkan - Gaziantep avatarı
  Gamze arıkan – Gaziantep

  Merhaba babam vefat etti 70 yaşında kredi ödemesi vardı sigorta yapıldı daha sonra sigorta şirketi para ödemeyi reddetti hastalığı var diye şu anda sigorta poliçesine bekliyoruz hala reddi miras ilk üç ay içerisinde mi yapılıyor babam 2021 Nisan ayında vefat etti ve bu süre içerisinde banka ve sigorta şirketi bizden sürekli küçük küçük de olsa evraklar isteyip zaman aşımına uğramış oldu biz artık bütün evrakları toplayıp sigortaya ilettiğimiz zaman ret cevabı aldık dört kız kardeşiz sadece tek kardeşim evli değil o maaşına bağlandı babamın maaşı ona bağlandı banka haciz yoluyla parayı alacağını söylüyor bize para ödemek zorunda mıyız ya da sadece mirasçı olarak kardeşim gözüküyor onu ödeyecek ya da kardeşime bağlanan maaş karşılığında bir anlaşma yapılabilir mi çok mağdur durumda kaldık dönüş yaparsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum

  1. Bu husus detaylı danışmanlık gerektirir, hizmet almak isterseniz tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 19. Yeşim Köse - Gaziantep avatarı
  Yeşim Köse – Gaziantep

  Babam hayatını kaybettiğinde ödenmemiş banka borçları vardı ve bizde hemen ölüm belgelerini alıp bankaya başvuru yaptık. Kıredisinin siğortalı olduğunu biliyorduk, siğorta bize uzan zaman dönüş yapmadı, bekledik ve sonuç açıklandı siğorta kırediyi kapattı fakat banka bizden siğortanın kapattığı kıredinin, yasal faizini istedi şaşkınlık içindeyiz.!

  1. Bunu talep edemezler. Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 20. Hayriye Küçük - Gaziantep avatarı
  Hayriye Küçük – Gaziantep

  Hocam Merhabalar kolay gelsin eşim Ekim 2008’de vefat etti. Kendisinin bizim bilmediğimiz İş Bankası borcu 2011 yılında bir varlık şirketine temlik edilmiş. Benim ve üç çocuğum adına 2 gün önce (10.01.2022 tarihinde) bu varlık şirketi tarafından icra davası açıldı bir zamanaşımı söz konusu olabilir mi acaba ?

  1. Zamanaşımıni kesen , durduran işlemler yapılıp yapılmadığını dosyayı incelemeden görme şansımız yok, sağlıklı bir değerlendirme için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 21. hatice kılıç - Gaziantep avatarı
  hatice kılıç – Gaziantep

  Merhaba, abim 24.11.2021 de korona virüsten vefat etti bi çok bankadan kredi kartı borçlarının olduğunu öğrendik hayat poliçesinin olup olmadığını bilmiyorum sigorta şirketi kredi kartı borçlarını öder mi ? birde ev kredisini öldükten sonra ölüm belgesini verdiğimiz halde otomatik ödeme talimatı ile tanzim ediyor çekilen tutarı iade talebinde bulunabilir miyim?

  1. Gaziantep ilinde iseniz konu hakkında detaylı görüşmek için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 22. Ebru Kale - Gaziantep avatarı
  Ebru Kale – Gaziantep

  İyi günler babam kredisi devam ederken vefat etti ölüm raporunda bulaşıcı hastalık olmayan doğal ölüm yazıyor
  Rapor 1.bolum kısmında inme böbrek kanseri kalp durması solunum durması şeklinde sıralanıyor kredi çekmeden 4yil önce inme yaşamış fizik tedavi ile iyilesmisti sigorta yapılırken belirtilmedi sigorta şirketi inme rahatsızlığını neden göstererek ödeme yapmıyor nasıl bir yol izlememiz gerekir.Bu arada kanser teşhisi konması tedaviye baslamasi ve vefatin gerçekleşmesi 15 gün içinde gerçekleşmişti yani asıl ölüm nedeni felç değil sizce dava açsak kazanır mıyız

  1. Kredi esnasında kanser rahatsızlığı yoksa davada haklısınız, Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz başka bir ilde iseniz bulunduğunuz ilden bir avukat ile görüşmeniz gerekir

   1. Ebru Kale - Gaziantep avatarı
    Ebru Kale – Gaziantep

    Maalesef Ankara dayim belirttiğim gibi kanser 15 gün gibi kısa bir süreçte vefat ile sonuçlanmıştır sigorta şirketi 2014de geçirdiği felç (inme )hastalığını soylemedigimiz için red veriyor ama ölüm nedeni felç değil ve vefat esnasında inme belirtisi bir durum yaşanmamıştır peki sizin Ankara da yönlendirebileceğiniz sizin gibi uzman avukat varmıdır

    1. Av Harun beyi arayabilirsiniz 05320653240

     1. Ebru Kale - Gaziantep avatarı
      Ebru Kale – Gaziantep

      Teşekkürler

 23. ismail - Gaziantep avatarı
  ismail – Gaziantep

  Merhaba babam 18 eylül 2021 de covid 19 dan vefat etti. Ölüm raporunda salgın hastalık yazıyor. kredi borcu vardı. Annem kefil ve annemin evini ipotek göstermişti. Türkiye hayat emeklilik bu borcu ödemeyi kabul etmedi. Bizden olmayan raporu istiyor. Eylül 2020 de böbrek hastalığına yakalanmıştı. Sigorta bizden ilk diyaliz raporunu istedi. İlk diyalize yoğun bakımda girdiği için ve yoğun bakımdan çıktıktan sora diyaliz ihtiyacı olmadığı için böyle bir rapor yok. Sigorta poliçesinde böbrek rahatsızlığına bağlı ölümleri ödemeyeceği açıkça belirtilmiş. Sigorta şirketi bizden olmayan raporu istemekte. Geçen 1 yıl sürede diyaliz almadı. 1 yıldır durumunu takip eden doktorundan sadece durumunu kontrol altında tutmak için diyalize bağlanmıştır diye dilekçe yazdı fakat o da kabul edilmedi. Sigortadan gelen son cevap tazminat dosyanız incelemeye alınmayacak şeklinde olmuştur. Bu durumda ne yapabiliriz
  krediyi 31 aralık 2020 de çekmişti.

  1. Olum sebebi böbrek rahatsizligi ile ilgisiz, sigorta krediyi ödemek zorunda, konuya ilişkin tarafımızı 05327154705 nolu telefondan arayabilirsiniz

 24. Pln - Gaziantep avatarı
  Pln – Gaziantep

  Merhaba babam 4 subatta akciğer kanseri tedavisi görürken vefat etti. Birisi hastalığından önce olmak üzere çekilmiş dört kredısı var. Ayrıyetten ıkı tane hayat sıgortası yaptırmıs kendısı ıcın. Banka iki krediyi kapatıyo diğerlerini kabul etmiyo bu durumda ne yapabılırız kapattıgı kredılerın geri ödemesini de vermiyo rica ediyorum bize yardımcı olabılır mısınız

 25. Hiçbir belgeyi görmeden sorunuza sağlıklı bir cevap verme şansımız olamaz, detaylı bir değerlendirme için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 26. Muhammet - Gaziantep avatarı
  Muhammet – Gaziantep

  170 bin ana para faizi ile birlikte 5 sene ödeme yapılmış toplam kredi 10 sene hayat sigortasını peşin ödeyerek kapattık ödemenin 4. senesindeyiz babam vefat etti teminat bedelinde 160 bin tl olarak gözüküyor bu rakam ana parayı mı kapsıyor faizi ile birliktemi

  1. Hiçbir belgeyi görmeden sorunuza sağlıklı bir cevap verme şansımız olamaz, detaylı bir değerlendirme için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 27. Hacı Ünal - Gaziantep avatarı
  Hacı Ünal – Gaziantep

  Annem vefat ettikten çekmişti 10yillik banka 2 sene Kala banka hayat sigortasını yenilememis ve bu süreçte annem vefat etti bizede iki sene Kalan Kredi borcunun bizim odememizi banka söyledi kredi ceken kişinin ölümünden sonra Kredi borcunun silindiğini söylüyorlar banka neden bizden kalan borcu istedi Bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 28. Yağmur Erdem - Gaziantep avatarı
  Yağmur Erdem – Gaziantep

  Babam 2007 2008 ve 2010 yılında kredi çektiğini ve ödemediğini söylüyor avukat. 2014 yılında vefat etti babam ve annem hala numarasını kullanıyor ve aynı adreste oturuyor. Bana 2 abime ve anneme icra açılmış yeni öğrendik senelerce kimse aramadı bu borçtan haberimiz yoktu 3 gün oldu öğreneli. Benim sorum şu şayet babam 1 kere çekip ödememişse sonradan neden ödemeyen insana kredi veriyorlar. 2.sorumda babamın ne evi ne arabası hiç bir mal varlığı yokdu üzerine neye göre sigorta yapılmaz. Avukat reddi miras da açmış olsanız kabul edilmez ded. Lütfen yardımcı olun bana…

  1. Mirasın hükmen reddi davası açılabilir bu hususta tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 29. Deniz uçak - Gaziantep avatarı
  Deniz uçak – Gaziantep

  Merhabalar saygı değer avukat bey babam 2021 yılında vefat etti kredi kullanırken sağlık sorunlarını hayır yapdı 2012 yılında böbrek nakli oldu ama sigorta şirketi böbrek yetmezliği ve saglık sorunlarını bildirmedi diyor ölüm doğal ölüm dava açsam yararım olurmu

  1. Ölüm sebebi bu rahatsızlıklarla ilgisi yoksa dava açmanızda yarar vardır. Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 30. melih çetin - Gaziantep avatarı
  melih çetin – Gaziantep

  merhabalar. babam bankadan bir kredi çekmiş bulunmakta sigorta beyannamede hastalın eksik bilgi verilmesnden dolayı ödemeyi kabul etmiyor kalp rahatsızlığı gözüküyor 2019 da teshis kalp krizinden vefat ettiği için hastalığını bize bildirmemiş diyip dosyaya ret verdi benden istediği medua tanı takip listesi vb listeleri sigorta yaparken istemiyor da basit bir beyanname ile sigorta yapıyor olay gerçekleşince şimdi bu kadar araştırma herangi bir dava ve kazanma şansım bulunmaktamı fava açsam.

 31. Yilmaz - Gaziantep avatarı
  Yilmaz – Gaziantep

  Meraba iyi günler Babam bi kredi cekmisti diyalize girdikten 3 gün sonra ve sigorta yaptirmisti.Diyalize girdigi belirtilmemis ve 1 sene olmadan vefat etti vefat sebebi kalp krizi ve sigorta sirketi kalan meylayi talep ediyor ne yapmamiz gerkiyor parayi ödemelimiyiz yoksa yasal yollarami baş vurmaliyiz simdiden tesekkür ederim

 32. nilgün - Gaziantep avatarı
  nilgün – Gaziantep

  eşim vefat edince borçları için bankaya gittiğimde borçlar sigortalı sigorta ödeyecek deyip telefonumu alıp geri gönderdiler 3 ay sonra hiç bir bildiri ihtar göndermeden banka borcunu avukata göndermiş avukat da ben den borcun tamamını talep etmiştir beni doğrumu yanlış mı belli olmayan bir beyanla oyalayıp eşime sağlanan hak şartlardan beni mahrum eden 48 ay taksit yapılan borcun tamamını bu faizlerle birlikte defaden benden talep edilmesine neden olan banka hakkında ne yapabilrim?

  1. Eşinizin vefat sebebi, ölüm belgesi, kredi ve sigorta belgeleri vs incelenerek sağlıklı bir hukuki değerlendirme yapmamız mümkün Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz başka bir ilde iseniz bulunduğunuz ilden bir avukat ile görüşmenizde fayda var

 33. gürkan ergül - Gaziantep avatarı
  gürkan ergül – Gaziantep

  babam 25 ocak ta covid 19 dan dolayı vefat etti.ölüm raporunda salgın hastalık yazıyor.fakat sigorta şirketi babamın kredi borcunu karşılamıyor.2015 yılında kemik iliği ile ilgili bir hastalık teşhisi (kronik myeloproliferatif hastalik) olduğu için kredi borcunu ödemeyi kabul etmiyor. bununla ilgili hukiki yollara başvurabilirmiyiz.

  1. Bu şekilde ise ölüm sebebi ödemesi gerekir konu hakkında Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 05321670913 nolu telefondan ulaşabilirsiniz başka bir ilde iseniz bulunduğunuz ilden bir avukat ile görüşmenizde fayda var

 34. Özlem Ok - Gaziantep avatarı
  Özlem Ok – Gaziantep

  Merhaba eşim kredi çekmişti 17 ay ödedikten sonra vefat etti. Sigorta şirketi hayat sigortası olduğu halde krediyi ödemeyi reddetti. Sebep olarak da krediyi çektiğinde hastalığın var olduğu ve aynı hastalıktan öldüğü hastalığını bildirmesini yönündeydi. Ama eşim krediyi internetten başvurup çekmişti ve poliçe otomatik olarak doldurulmuştu.Poliçede imzası yok. Bu durumda ben ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

  1. Sigortaya dava açmanızı tavsiye ederiz. Bu hususta tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

   1. Özlem Ok - Gaziantep avatarı
    Özlem Ok – Gaziantep

    Peki davayı kazanır miyim? Çünkü mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti çok fazla kazanamaz sam bir de onları ödemek beni çok zorlar. Teşekkür ederim.

    1. Bunu tüm belgelerinizi görmeden yanıtlamak imkansız

  2. Bu hususta dava acmanizi tavsiye ederiz, Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 35. ismail - Gaziantep avatarı
  ismail – Gaziantep

  Merhaba babam 6 ay önce covit 19 dan vefat etti. Kredi borcu vardı Hayat sigortası krediyi ödemeyi kabul etmedi. Annem kefil ve evi ipotekliydi. Bize 85. gün cevap geldi. Bankacı 3 ay ödenmezse ipotekli eviniz satılır deyince biz de annemin 2.evini hızlıca satmak zorunda kaldık. Evden 250 bin civarı bir zararımız oldu. Sigorta şirketine dava açılsa evin bu zararını talep edebilir miyiz. Bu konuda ödeme yaparlar mı. Teşekkürler.

 36. Gungor - Gaziantep avatarı
  Gungor – Gaziantep

  Merhaba kolay gelsin babam vefat etti konut kredisi borcu çıktı sigorta 1 yıl yapılmış babamın ikinci eşi krediyi üstlenmek istiyor yapabilirmiyiz.

  1. Bankanın onaylaması halinde mümkündür, ancak hayat sigortasının yenilenmesi için şirket tarafından hatırlatılma yapılmadıysa ve babanız açıkça yenilemek istemediğine dair dilekçe vermedi ise burada sigorta şirketinin ihmali olur ve borçtan sorumlu hale getirilebilir, Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 37. Şükran bahşi - Gaziantep avatarı
  Şükran bahşi – Gaziantep

  Merhaba 06.2014 yılında eşim konut kredisi çekti. 12.03.2015 tarihinde akciğer kanseinden vefat etti. Banka hayat sigortası yapılmadığını söylüyor 8senedir borcu zorlukla ödedim. Ama hayat sigortası yaptırıp yaptırmadığına dair imzakı bi kağıt yok. Eğer sigorta istemediyse istemediğine dair bi evrak imzalanmazmı yani yapılıp yapılmadığını nasıl bilicez teşekkürler

  1. Öncelikle başınız sağ olsun, bankanın bu konuda belge sunması şarttır, yazılı olarak eşinizin hayat sigortası istemediğine dair belgesini sunmalari için bankaya başvuru yapın, banka sunar ise maalesef dava hakkiniz olmaz, eğer banka cevap vermez ise bu halde muarazanin meni davası açılır tüm belgelerin temini bu sayede sağlanır, böyle bir belge olmadığı anlasilir ise bankaya dava açılabilir, Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

   1. Şükran bahşi - Gaziantep avatarı
    Şükran bahşi – Gaziantep

    Hemen cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim bankaya gittim dilekçe verdim zorda olsa imzalı sözleşmeleri belgeleei aldım onun içinde istemiyorum diye yazılı belge yok banka sorulmuştur eşiniz istememiştir diyolar bundan sonraki süreçte ne yapmam gerekir

    1. Dava açılabilir tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 38. Efe Narman - Gaziantep avatarı
  Efe Narman – Gaziantep

  Babam hayat sigortasıda yaptırarak kredi çekti ve ödemelerin çoğunu yaptıktan sonra vefat etti.Sigorta şirketi borcu ödemediği için mecburen kendim ödemek zorunda kaldım.Borcun kalan kısmını ben ödemiş oldum sigortaya karşı ne yapabilirim?Babamın yaptığı ödemeleride alabilir miyim?

  1. Detaylı görüşüp belgelerinizi incelenerek dava açılıp acilamayacagini bildirebiliriz bu hususta tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 39. Benim eşim vefat etti aynı bankadan ikinci kez ev kredisi aldı ilk kredinin yarısında kalp hastalığı ortaya çıktı tekrar sigortayı yeniledik ilk kredi bitmeden ikinci kredi de herhangi beyanda bulunmadık onlarda sormadı eşim beynine pıhtı atması ve enfeksiyon sebebinden vefat etti bu durumda hayat sigortası bunu karsilarmi

 40. SE*** K** - Gaziantep avatarı
  SE*** K** – Gaziantep

  merhabalar babam 2014 de karaciğer nakli geçirdi siroz dan dolayı fakat 01.05.2021 tarihinde beyin ön 2 damarı tıkanıp beyine pıhtı attığı için doğal ölüm olarak vefat etti babam ziraat bankasında toplam 6 tane kredisi var ve her biri sigortalı babamin vefat etmeden önceki epikriz raporlarını istediler verdik ve üzerine bize bilgi verilmeden banka sistemine siroz ve karaciğer nakil epikrizleri ile birlikte geçen gün tekrar banka aracılıgıyla istediklerini öğrendim ve raporlarını banka aracılığıyla sigorta firmasına yolladım kredisinin birini siroz teşisi konmadan önce çekmişti ve diger 5 inide teşis konulup nakil olduktan sonra çekti ve durumunda trans hastası oldugu belirtilmişti sigortalarında sigorta bu işi uzatırsa ve bizi magdur etmeye devam ederse bu konuda maddi manevi yıpranma ve mağduriyet davaları ek olarak açılabilirmi çünkü benzeri olaylardan aynı sigorta firmasından yıllardır işlemleri çözülememiş bir sürü kişi gördüm ve tereddüt e düştüm bu süreçte ne gibi şeyler yapılabilir ve bu sürece düşersek ne gibi yardımcı olabilirsiniz saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

  1. Oldukça kapsamlı görüşme gerektirir sorunuz yorum bölümünün amacı ile uyuşmamaktadır, sağlıklı bilgi verebilmemiz için tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 41. Suzan çor - Gaziantep avatarı
  Suzan çor – Gaziantep

  İyi günler bizim annemızın 2 esı vefat ettı nisanin 16 sında kredı borcu var ödeme yapamıyoruz magduruz sigortada ödemiyo borcu ne yapsbılırız

  1. Konu ile ilgili detaylı görüşmek üzere tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 42. Mustafa Çınar - Gaziantep avatarı
  Mustafa Çınar – Gaziantep

  Aktifbank tan ihtiyaç kredisi çektim.kredinin tamamını ödedim.fiba emeklilik ve hayat a.ş zorunlu hayat sigortası yapıldı.peşin ödendi.kesilen tutar iade edilir mi?

  1. Iadesi mümkün değildir

   1. Mustafa Çınar - Gaziantep avatarı
    Mustafa Çınar – Gaziantep

    Teşekkür ederim

 43. Kadir Yedekçi - Gaziantep avatarı
  Kadir Yedekçi – Gaziantep

  Babamın vefatında sigorta sirketi şeker ve tansiyon hastalıgını beyan etmediğini söyledi halbuki babamın ölüm raporunda zatüreye bağlı kalp krizi yazıyor dava açtım sonuç alırmıyım

  1. Beyaniniza göre haklı durumdasiniz davayı kazanmanız gerekir

 44. ali kaya - Gaziantep avatarı
  ali kaya – Gaziantep

  Merhabalar vefat eden kişinin kredi ödemesine devam edilirmi? Tapuya intikal yapılmadan mal varlığı üzerinden gelir elde etmek hırsızlığa girermi?
  Teşekkür ederim

  1. Hırsızlığa girmez, bu eylemde bulunan mirasçı için ecrimisil davasını diğer mirasçılar açabilir. Kredisi hayat sigortası yoksa devam eder

 45. SE*** K** - Gaziantep avatarı
  SE*** K** – Gaziantep

  kolay gelsin babam 2014 de alkole baglı sirozdan karaciger nakli oldu ve 2022 mayıs ayı beyin damarları tıkandıgı icin beyine pıhtı atarak vefat etti ve babamın karaciğeri iyileşti 3 yıldır karaciğeriyle alakalı herhangi bir problemi yoktu 4 tane kredisi vardı kredi başlangıç tarihi 2019 ve babamın karaciğer nakli oldugu poliçelerde yazıyor buna rağmen sigorta sirozu bahane göstererek red verdi ankara da ikamet ediyorum firmaya dava açmayı düşünüyorum fakat sigorta kanununda siroz ile alakalı bir durum varmıdır ? bilgilendirebilirseniz cok sevinirim

  1. Tüm belgelerinizi inceleyip sağlıklı bir görüşme yapmak üzere tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 46. Tolgahan Durmaz - Gaziantep avatarı
  Tolgahan Durmaz – Gaziantep

  Babam kanser hastası iken İnternet bankacılığı üzerinden kredi çekti. Daha sonra hastalığı ilerledi vefat etti. Sigorta şirketinden parayı istesek alabilirmiyiz

  1. Hayat sigortası yapılmamış ise alamazsiniz, yapılmış ise detaylı görüşmek için tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 47. Ahmet - Gaziantep avatarı
  Ahmet – Gaziantep

  Merhaba babam 2006 yılında baypas oldu 2020 de kredi kullandi olumbelgesinde doğal ölüm yazıyor sigorta kalan borcu karsilarmi yardımcı olursanız çok memnun olurum

  1. Karşılaması gerekir, bir aksilik olursa tarafımiza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 48. Mert Sefa yaver - Gaziantep avatarı
  Mert Sefa yaver – Gaziantep

  Selamın aleyküm babamı yeni kaybettim pandemi zamanından kredi çekmiş ama banka pandemi de verilen kredilerde sigorta yok ödeyeceksiniz diyor nasıl oluyor söyler misiniz

  1. Bu konuda tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 49. ÜMMÜ Goral- Gaziantep avatarı
  ÜMMÜ Goral- Gaziantep

  Eşim 19 temmuzda iş kazası sonucu vefat etti ölmeden birgün önce yapılandırma yapmıştık bankaya gittim benden imzalı kaşeli ölümün nasıl olduğu hakkın da rapor istedi doktorda bu olay otopsiye gitti adlı kurul yazacak dedi vermedi ben bu durumda ne yapayım taksitlendirilmiş borcu ödeyeyim mi yoksa dört beş ay bekleyip raporun çıkmasını mı bekleyeyim

  1. 3 ay reddi miras süreniz var, reddi miras yapmayacaksaniz bile 3 ay boyunca borcu sizden isteyemezler, raporu beklemeniz daha makul, 3 ay dolmasına yakın hala rapor gelmemiş olursa tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

   1. ÜMMÜ Goral- Gaziantep avatarı
    ÜMMÜ Goral- Gaziantep

    Borç çok değil önün için reddi miras yapmıcam

    1. O halde 3 ay bekleyin her halükarda

     1. ÜMMÜ Goral- Gaziantep avatarı
      ÜMMÜ Goral- Gaziantep

      Tamam teşekkür ediyorum aslında çok soracak sorum var iş güvenliği hakkında değerli vaktinizi de almakta istemiyorum

     2. Gaziantep ilinde iseniz tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz başka bir ilde iseniz bulunduğunuz ilden bir işçi avukatı ile görüşmeniz gerekir

 50. Feyyaz sönmez- Gaziantep avatarı
  Feyyaz sönmez- Gaziantep

  Merhaba iyi çalışmalar babamız arife günü vefat etti bı kaç kez kredi çekmiş ve son olarak 30bin TL çekmiş olduğu kredi var diğerleri neredeyse bitmek üzereydi ama yüksek olan meble 6 7 aylık edenmisti bu kredileri sigorta şirketi kapatıyor mu kapatir sa ödenen miktarları geri alabiliyor muyuz ha birde 1 kredi var onun kapatilmadigini söylemişler anneye bunların takibi veya nereye başvurmamiz gerekir

  1. Belgeleri vs inceledikten sonra sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz, tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 51. Hayat sigortası kredi süresini kapsar, kredi süresi bitmiş, borç ödenmemiş vs, sigorta poliçesi ise yaramaz burda

  1. yusuf tüten- Gaziantep avatarı
   yusuf tüten- Gaziantep

   bu yanıt benim yorumamı diyeceğim ama benim yorumu göremiyorum

   1. Evet sizin yorumunuz icin

    1. Muzaffer Beyoğlu - Gaziantep avatarı
     Muzaffer Beyoğlu – Gaziantep

     Merhaba benim kardeşim depremde vefat etti özel bankadan olan kredi kartı borcu varmış hayat sigortası yokmuş sanırım eşi bankanın hayat sigortası olan borçları silineceğini fakat bir adet kredi kartının hayat sigortası yaptırmadığı için kalan borcun mirasçıya kaldığını söylemişler bu konuda ne yapmamız gerekiyor devlet açıklama yapmıştı depremde hayatını kaybedenlerin tüm kredi ve kredi kartı borçlarının silineceği yönünde resmi gezetede yayınlama paylaşılmıştı ama banka mesaj atmış vefat eden kardeşimin telefonuna kredi kartı ekstre borcu diye silinmemişmi acaba ne yapmak gerekiyor

     1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 52. Yasin erdogan- Gaziantep avatarı
  Yasin erdogan- Gaziantep

  Merhabalar teyzem vefat etti vefattan bi kaç ay önce kredi çekmiş ve 3 kızı var teyzemin krediyi kiminle nerde çektiğini nasil öğrenebiliriz banka bilgi verir mi bu konuda çünkü hiç biri kabul etmiyo çektiğini ve kavga halindeler yardımcı olursanız memnun olurum

 53. Turgay çiçek- Gaziantep avatarı
  Turgay çiçek- Gaziantep

  Babam vefat etti ihtiyaç kredisi çekmişti ödediği kredigi geri alablirmiyiz

  1. Kredi devam ederken vefat ettiyse hakkiniz var ancak Kredi bittikten sonra vefat ettiyse böyle bir hakkiniz yok, detaylı bilgi için tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 54. Murat gülmez - Gaziantep avatarı
  Murat gülmez – Gaziantep

  Merhaba annem babam öldükten sonra babamın üzerinden emekli oldu. Annem bankadan iki üç defa kredi çekti ama hiç bir kredi bin hayat sigortası yokmuş bu borcu benim ödemi gerekiyormu yada ne yapmalıyız banka bn den istiyor

  1. Anneniz vefat etti ise ve reddi miras yapmamış iseniz ve kredinin sigortası yoksa borç mirascilara kalır

 55. Barış kodak - Gaziantep avatarı
  Barış kodak – Gaziantep

  Merhaba anneme 2021 temmuz ayında kanser teşhisi konuldu ve biz bundan 4-5 ay sonra kredi çektik ama annemin hastalığıyla alakalı bir sorun olacağını düşünmediğimiz için hastalığı söylemedik mevduat hesabinda 70 bin tl si vardi 30 bin tlsini bloke ederek 60 bin tl kredi verdiler hayat sigortası 60 Bin tl lik krediye 7000 tl sigorta primi aldı benden hastalığıyla alakalı epikriz raporunu istediler annem kanserdi ama solunum durmasına bağlı kalp durmasından öldü ölüm raporunda doğal ölüm yazıyor sigorta parayı karşılamıyor mevduat hesabındaki bütün paraya el koyuyorlar bu normalmi sadece bloke edilen kısmı almaları kredinin kalan bölümünü taksitle ödememiz gerekmiyormu yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Konu hakkında detaylı bilgi için tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 56. Emre KOZUK - Gaziantep avatarı
  Emre KOZUK – Gaziantep

  Babam vefat etti. Esnaf kefaletten kredi çekmiş. halkbanktan yaşı nedeniyle 1 senelik hayat sigortası yapmışlar. kredi devam ediyor ancak sigorta bitmiş. poliçeyi istediğimizde bizi Türkiye Hayat Emekliliğe, onları aradığımızda bizi Halkbanka yönlendiriyor. Poliçeyi almak için ne yapmalıyız. 1. sene sonunda bildirim yapıp yapmadıklarını da bilmiyoruz. bildirim resmi tebligat şeklinde mi olmalı, yoksa sadece mail, mesaj veya telefon yeterli mi?

  1. Konu hakkında detaylı danışmanlık için tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 57. icelegen - Gaziantep avatarı
  icelegen – Gaziantep

  Merhaba. Kayınvalidem vefat etti. Bankaya yaklaşık 8000 tl kredi borcu vardı. Vefat sonrası ölüm belgesi ve epikrizleri bankaya verdik. Geçen sürede banka bir dönüş yapmadı. Bugün icradan belge geldi. Kayınvalidemin bir çok hastalığı vardı. Ancak ölüm nedeni olarak kalp krizi girilmiş. Bu neden ön görülebilir bir neden değil bu rağmen banka kabul etmemiş anlaşılan. Bu aşamada ne yapa bilirim. İcraya itiraz edip, tüketici hakem heyetine başvura bilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.

 58. Mesut dbb - Gaziantep avatarı
  Mesut dbb – Gaziantep

  Merhaba. Babam 2013 Aralık ayında vefat etti. o üzüntüyle araştırma dan ne var ne yok tüm kredi ve kredi kartı borcunu ödedim. Kredi kartlarında hayat sigortası yok ama kullandığı kredide hayat sigortası var ve kredi başvuru sırasında hiçbir rahatsızlığı söz konusu değil. Ben bankaya tüm kredi borcunu ödedim kapattım. Size sorum şu olacak; böyle bir durumda bankanın bizi bilgilendirmesi gerekmiyor mu ? Zaman aşımı süresi var mıdır ? Aradan 9 sene geçmiş hak talep edebilir miyim ? İyi çalışmalar..

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 59. selma - Gaziantep avatarı
  selma – Gaziantep

  Merhabalar 2018 senesinde annemin gögsünde kitle tepit ettiler ünv hast genel cerrah ameliyat etti kanser şüphesi vardı fakat kanser değilsin dedi 2020 yılında annem devlet bank kredi çekmiş yarısını ödemiş 2022 yılında kanser oldu onkolojı bölümünde yatıyordu 2 ay önce de doğal ölüm olarak yoğum bakımda hast öldü bütün evrakları gönderdim kredi şirketi red verdi tarafımızdan kalan borcun tahsilini istemekte ne yapabilirim bu durumda .Teşekkür ederim

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 60. Murat Dinç - Gaziantep avatarı
  Murat Dinç – Gaziantep

  Merhaba babam esnaf kefalet yani halk banktan kredi çekmişti ,hayat sigortası vardı babam vefat dedi kaza kurşunu ile , bankaya vefatını bildirdik kalan borcu ödenmesi için sigortaya iletmemizi şöyledir , verdikleri cevap ,kredi çekilirken hayat sigortası bir sene gecerliymis ,yani ikinci sene kendimiz tekrar sigorta yaptırmamiz lazımmis ,bunu ne kredi çekerken nede senesi dolunca bize söylemediler , bu konuda bir çözüm yolu varmıdır ,kredi vadesi 48 Aydi babam vefat ettiğinde senesi dolmuştu kredinin

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 61. Saadet - Gaziantep avatarı
  Saadet – Gaziantep

  Benim kayınpederim vefat etti yanlız kredi çekmişti hayat sigortası vardı bu banka kalan borcu silmişti ama ödediği miktarı geri vermedi neden vermiyo anlamdık öyle madde yokmuş diyo banka napmamız gerekiyo

  1. Konu hakkında detaylı görüşmek için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 62. emre - Gaziantep avatarı
  emre – Gaziantep

  iyi gunler dayıma 2008 yılında icra gelmiş 2009 da vefat etti çektiği krediyle ilgili banka icraya vrmiş varlık fonu dava açmıs tutaru tahsil etmek için sigorta yaptırmıs ama bizden borcu talep ediyorlar ne yapmam lazım avukat bey acil destek

  1. Konu hakkında tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 63. GAMZEKVKL - Gaziantep avatarı
  GAMZEKVKL – Gaziantep

  merhaba
  Kayınvalidem 30.03.2023 tarihinde vefat etti kredi borcunu sigorta şirketi karşıladı fakat vefat tarihine kadar ödenen rakamı geri almak istiyoruz. Bu mümkün müdür? mümkün ise nasıl bir yol izleyeceğiz ? Teşekkür ederim
  İyi çalışmalar.

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 64. Tursn - Gaziantep avatarı
  Tursn – Gaziantep

  Banka kredi ceken babanin vefaatindsn sonra odfnen kismi odemedi ve parayi siz odeyin dedi hayat sigortasi vardi ama kalp krizi grcirrn babada kalp hastaligi varmis dedi oysaki yoktu sadece bir yil once bacak dsmar tikanikligi anjiyo olmustu bu para geri alinabilirmi veya benim hesabkmdaki kendi parama el koyabilirmi.

  1. Dava hakkınız var. Konu hakkında tarafımıza 05438660508 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 65. ahmet şendogru - Gaziantep avatarı
  ahmet şendogru – Gaziantep

  babam vefat etti ; bankadan çektiği kredinin bir kısmını kendi ödemiş
  öldükten sonrada bizler kalan 14.000 tl lik tutarı ödedik .
  ama sigorta poliçesinde AZALAN BAKİYELİ şeklinde bir ibare var. mirasçıları olarak bu durumda hangi tutarın bize ödenmesini talep edebiliriz?

  bizim ödediğimiz 14.000 tllik kısmı mı
  yoksa tüm krediyi mi
  yoksa babamın ölmeden önce ödediği miktarı mı talep edebiliriz.

  teşekkürler

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 66. ahmet nadir - Gaziantep avatarı
  ahmet nadir – Gaziantep

  Merhaba
  Babam 2009 yılında Böbrek nakli oldu,aynı tarihte de stent takıldı,2022 aralık ayında vefat etti,vefatından önce özel hastanede ve devlet hastanesinde teşhis konulamadı ve araştırılması için üniversite hastanesine sevk edildi,Üniversite hastanesinde 2 defa prof’lar toplandı heyet olarak teşhis koymak için ancak teşhis konulamadı,ve bu 3 aylık hastane serüveni sonucu doğal ölüm teşhisi ile vefat etti,detayda akut böbrek yetmezligi ve solunum yetmezligi gösterildi,Sigorta şirketi ise BEYANSIZLIK ilkesi ile böbrek nakli ile ilişkilendirmeye çalıştı ve red verdi,bu kadar hastanenin doktorların koyamadığı teşhisi sigorta şirketi doktoru oturdugu yerden koydu yani.Şu an kredi taksidini ödemeye devam ediyorum,Konut kredisi.Dava açarsak durumumuz ne olur?teşekkür ederim

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza +90 543 866 05 08 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 67. tuğba - Gaziantep avatarı
  tuğba – Gaziantep

  Merhabalar,
  1 nisan 2023 de babam vefat etti. Konut kredisi vardı bize ölmeden sigorta var demişti. ama bankaya gittigimizde olmadıgını söylediler. ancak evin esya konut sigortası. yangına karşı vs hepsini yaptırmış. Evrakları istiyoruz onlarıda dava yoluyla alabilirsiniz dediler. Avukatla bildirim gönderdik yine de evrakları göstermediler. Ne gibi bir işlem yapmalıyız

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir