gaziantep avukatları

Feto Nedeniyle Meslekten İhraç Edilenlere Müjde

Güncelleme Tarihi:

kategori:

Tek kritere takılanlar göreve iade edilecekler

ByLock uygulaması kullanan MEB ve kamu personellerinin meslekten ihraç edileceğini belirtmiştik. Yetkililer tarafından FETÖ bağlantısında derinleşen soruşturmada ByLock uygulamasının en somut kanıt olduğu bilgisini aldık. ByLock uygulaması kullandığı gerekçesi ile meslekten atılan kişiler asla göreve dönemeyecekler, ayrıca şu anda açığa alınmış ve haklarında işlem yapılmamış olanlar arasında ByLock uygulaması kullandıkları tespit edilenler önümüzdeki günlerde çıkacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilecekler. Sendika üyeliği, Bank Asya’ya para yatırma gibi kriterlerden dolayı meslekten atılanlar arasında tek kriteri sağlayanlar ise göreve iade edilecekler.

TEK KRİTERE TAKILANLAR İADE EDİLİYOR

Açığa alınan öğretmenler arasında sadece kısa süreli Aktif Eğitim-Sen sendika üyeliğinden dolayı açığa alınanlar göreve iade edilmeye başlandı. Dün Yozgat’ta 17 MEB personeli görevlerine iade edildi. Dün Denizli’de Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) göreve iade edilen akademisyenler arasında sadece Bank Asya’ya para yatırdığı için açığa alınanlarda bulunmaktaydı. Yetkililer meslekten ihraç kriterleri arasında gösterdikleri sendika üyeliği, Bank Asya’ya destek amaçlı para yatırma, örgüte maddi destek sağlama unsurlarında inceleme ve soruşturmada önemli bir karar aldı.    Tek kriterden dolayı meslekten ihraç edilenler yayımlanacak göreve iade KHK‘si ile mesleklerine geri dönecekler, açığa alınanlar arasında tek kritere takılanlar ise görevlerine dönmeye başladı.

gaziantep ceza avukatı boşanma avukatı

EN ÇOK İHRAÇ SENDİKA ÜYELİĞİNDE

Kısa süreli Aktif Eğitim-Sen üyesi olan ve FETÖ ile herhangi bir bağı olmadığı halde meslekten ihraç edilenler görevlerine iade edilecek. Ancak 15 Temmuz darbe girişimine kadar ilgili sendikada üye olmaya devam edenlerin göreve iadesi gerçekleşmeyecek. Sendikanın kuruluşu, lağvedilmesi, tekrar kurulması süreçlerinde sendikaya üyelikleri devam eden ve son ana kadar Aktif Eğitim-Sen’de kalan öğretmen ve yöneticilerin ihraçlarında değişiklik olmayacak.

Sendikaya 3 ay 5 ay gibi kısa süreli üyeliği bulunan ve meslekten ihraç kriterlerinden diğerlerinden herhangi birini de sağlamayan kamu personelleri göreve iade edilecek.

BANK ASYA MAĞDURLARI

Bank Asya’dan kredi çeken, fatura yatıran, kira yatıran bunların dışında Bank Asya ile bağı bulunmayan ve diğer ihraç kriterleri ile bağı olmayan MEB ve kamu personelleri de görevlerine iade edilecek.
Ancak Bank Asya’ya yüklü miktarda para yatıran, Bankanın devredilmemesi için evini, arabasını satıp bankaya para yatıranlar ise meslekten ihraç edilecek, ihraç edilenler ise göreve iade edilmeyecek.

gaziantep ceza avukatı

GÖREVE İADELER

Kamuda meslekten ihraç edilen kişi sayısı 70 bini geçti, açığa alınanlar ile birlikte bu sayı 100 binin üzerine çıktı. Meslekten ihraç edilenler arasında tek kriterden dolayı atılanların göreve iadeleri inceleme ve soruşturma işlemlerinin tamamlanması ile peyder pey gerçekleşecek.

Göreve iadeler önümüzdeki günlerde yayımlanacak KHK’ler ile yapılacak. İlk çıkacak Kanun Hükmünde Kararname ile çok sayıda öğretmen ve kamu çalışanının göreve iadesi gerçekleşecek. Birden fazla kritere takılanlar ise göreve iade edilmeyecek. ByLock uygulaması kullananlar göreve iade edilmeyecek.

Konuya ilişkin tarafımızdan ONLINE DANIŞMA hizmeti satın almak için WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.


AVUKAT ALİ TÜMBAŞ
Avukatlık / Danışmanlık
 Gaziantep Barosu


Sorularınızı sormaktan lütfen çekinmeyiniz

“Feto Nedeniyle Meslekten İhraç Edilenlere Müjde” için 23 yanıt

 1. Emeklilik dilekceniz işleme alındı ve Emekli oldu iseniz tekrar dava yolu e ise geri dönmeniz mümkün değildir, daha detaylı danışmanlık için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

  1. Dedigimiz gibi maalesef dava yolu mümkün değildir takdiri sizindir

 2. khk mağduru - Gaziantep avatarı
  khk mağduru – Gaziantep

  TSK mensubuydum. Sözde ‘Ümit Listesi’ne istinaden hiçbir yargılama/tutuklama/gözaltına alınma vs. olmadan ifadem alınmadan 9 ay içerisinde açığa alınıp ihraç edildim. Daha sonradan öğrendiğim kadarıyla hakkımda soruşturma açılmış ve bahse konu soruşturmaya savcı tarafından ‘Kovuşturmaya yer yoktur’ kararı verilmiştir. Bu süreçte göreve iade olmam açısında idare mahkemesine başvurdum ve mahkeme sürecim devam ediyor.
  Yukarıda bahsetmiş olduğum konu dışında ekstra tarafıma herhangi bir konu atılmamıştır.
  Bu kapsamda yukarıda anlatmış olduğunuz konu ile ilgili şahsımın göreve iadesi mümkün müdür ?
  Saygılarımla

  İyi çalışmalar dilerim

  (İsim belirtmek istemedim)

  1. Konu hakkında sağlıklı ve detaylı görüşebilmek adına tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 3. Ali Ekin- Gaziantep avatarı
  Ali Ekin- Gaziantep

  Merhaba..
  KHK ile 2016 yılında, mühendis memur olarak görev yaptığım belediyeden ihraç edildim. Gözaltı süreci akabinde ceza davası devam etti. Ceza davası sürerken OHALE ve ardından idare mahkemesine göreve iade için başvurdum. Sırası ile iki yerden de ret ve yetkisizlik beyan ve kararı geldi. Ceza davası sonuçlandı ve 25 ay ceza hükmü verildi. İstinaf kararı bozdu ve ceza davasının yeniden görülmesine hükmetti. Ceza davası yeniden görüldü. 2021 yılı 12. ayında tek celse olarak görülen dava, savcının doğrudan beraat istemi ve mahkemenin aynı yönde kararı ile sona erdi. Karar kesinleşti. Şimdi göreve iade süreci başlatmak istiyorum. Ceza davası sürerken idare mahkemesinin ret kararından dolayı tekrar dava açamadım.
  Nasıl bir süreç yürütmem gerekir?
  Öncelikle ihraç edildiğim kuruma göreve iade başvurusu yapsam, muhtemelen gelecek ret yanıtı ile birlikte idare mahkemesinde yeniden dava açsam yerinde olur mu?
  Benim durumumda olanlar için emsal süreç ve kararlar bulabilir miyim?
  Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz?

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 4. Menekse çiçek - Gaziantep avatarı
  Menekse çiçek – Gaziantep

  Iyı gunler arkadasım adlıye calışanıydı abısı yuzunden ıhrac edıldı mahkeme sonucu temiz çıktı ve işe geri dönüşümü olurmu ve bu 2023 de geri dönüş verirlermi hakkıyla kazandıgı işi elınden alındı ve çok üzgün 6 senedir bekliyor inş işe gerı donusu olur sızce bu yıl içinde gerı donusum olurmu

 5. Nida - Gaziantep avatarı
  Nida – Gaziantep

  Merhabalar ben fetöden beraat ettim yeni memur olarak hak kazandım atandım ama güvenlik ve arşiv soruşturması olduğu için onun sonucunu beklemek zorundayım. Bu benim araştırmamı olumsuz etkiler mi acaba? Eş soruşturmaya giriyor mu acaba esim 6 yıl aldi yargitayda dosyası. Normalde Eş soruşturmaya girmez yazıyor ama durum nedir ne değildir bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 6. Khk mağduruyuz.. - Gaziantep avatarı
  Khk mağduruyuz.. – Gaziantep

  Merhaba ben deniz astsubayı idim. Olay günü nöbetçi olduğum için ben ve o bölgedeki tüm nöbetçi personele kamu davası açıldı. Dava 5 yıl sürdü bu 5 yılın 4,5 yılı açıktaydım. Davada hakkımda fetöyle alakalı hiçbir delil belge bi iltisak bulunamadığı gerekçesiyle beraat ettim ve göreve dönüş yaptım. Göreve döndükten 2 ay sonra ben ve devre arkadaşlarım astsubay okuluna torpille girdi gerekçesiyle 8 ekim 2021 de ihraç edildik. İhraç olur olmaz idari dava açtım. İlk mahkeme ve istinafa red verildi. Şimdi danıştay başvurusu yaptım. Şuanki durumda ne olur? Davam izmirde görülüyor son 1 aya kadar izmirde mahkemelerden olumlu karar yoktu ancal son 1 aydır olumlu karar almaya başladı herkes. Benim durumum ne olur?

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 7. mehmet gökçe - Gaziantep avatarı
  mehmet gökçe – Gaziantep

  Merhabalar, ben 2016 da kpss puanım ile atandım güvenlik soruşturmamdan dolayı göreve başlatmadılar ancak idari davam yeni sonuçlandı ve ilk derece mahkemesi lehime karar verdi ve bakanlık istinafa gitti bakanlık atamamı yaptı mali haklarımı faizi ile birlikte ödeyecekler ancak benimle birlikte atananlar kadro aldı, beni sözleşmeli başlatıyorlar kadroya ne zaman geçeceğim konusunda olumlu konuşmuyorlar, benim sözleşmemin çakılı olduğunu bu nedenle kadroya ne zaman geçeceğim konusunda bilgilerinin olmadığını söylüyorlar

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 8. mehmet gökçe - Gaziantep avatarı
  mehmet gökçe – Gaziantep

  eğer kadro hakkımı vermezlerse ne yapmalıyım

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 05327154705 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

   1. merhaba benim annem babamdan dolayi ihrac edilip mahkeme karariyla beraat etti gorevine donebilir mi nereye müracat etmemiz gerekli?

    1. Ali Tümbaş avatarı
     Ali Tümbaş

     Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 9. Fazlı - Gaziantep avatarı
  Fazlı – Gaziantep

  Merhabalar ben jandarma subayı idim, 669 sayili khk ile ihrac edildim, idare mahkemesi iptal karari verdi, bolge idare mahkemesi ise istinaf isteminin reddine karar verdi, suan danıştay da dosya fakat iptal kararının uzerinden 6 ay gecti kuruma dilekçede verdim malesef ki göreve iadem gerceklestirilmiyor, yapilabilecek tek sey var suç duyurusunda bulunup maddi manevi tazminat davasi acmak bununlada iade edeceklerini dusunmuyorum ki işleme almayanlar bu kısmıda dusunmuslerdir aleylerinde dava açılacağını hukuk devletinde elim kolum bağlı bekliyorum.

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 10. Ebru Solmaz - Gaziantep avatarı
  Ebru Solmaz – Gaziantep

  2016 da 12.donem astasak kursiyer öğrencisi eşim. Nasbinin verilmesine 3gun kala okuldan süresiz izinli belgesi ile çıkışı verildi ve 2ay sonra da 675.khk ile ihraç edildi . Bilginiz varmıdır bu konuyla ilgili ? Balıkesir assubay kursiyer yetiştirme okulu öğrencisi

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 11. ankaralı - Gaziantep avatarı
  ankaralı – Gaziantep

  merhaba ihraç polis memuruyum. Esimde ihraç emniyette şube müdürüydü. Eşim 5 yıl cezaevinde kaldı.2 yıldır çıkmış durumda. Onun yüzünden benide ihraç ettiler..16 Kasım 2016 da açığa alınıp 06 ocak 2017 de 672 KHK ile polislik mesleğinden ihraç edildim.5 sene sonra ohal komisyonundan ret geldi. Dava açtım sebep kurum kanaati.(birde esimin cezaevinde kalmasını bahane etmişler) Dava Ankara idarede. Hiç bir şey gecirmedim.şuan göreve iadeler var. Bazıları işlem bile gecirmiş .sizce benim şansım var mı

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir