anlaşmalı boşanma gaziantep avukat

Boşanma Davası Otel Kayıtları – Aile Hukuku Avukatı

Aldatma Boşanma Davası

Aldatma, Türk Medeni Kanunu’nda boşanma nedeni olarak düzenlenmiştir. Eşlerden birinin diğerini aldatması, boşanma davası açılabilmesi için yeterli bir nedendir.

Aldatmanın ispatı için çeşitli deliller kullanılabilir. Bu deliller arasında tanık ifadeleri, telefon dökümleri, e-posta yazışmaları, sosyal medya yazışmaları, fotoğraflar, videolar, ses kayıtları ve otel kayıtları sayılabilir.

Aldatma davalarında, delillerin hukuka uygun olarak elde edilmiş olması gerekir. Hukuka uygun olarak elde edilmemiş deliller, mahkemede geçerli değildir.

gaziantep boşanma avukatı anlaşmalı ve çekişmeli
Boşanma Davası Otel Kayıtları - Aile Hukuku Avukatı 4

Aldatma nedeniyle boşanma davası açmak için, öncelikle boşanma dilekçesi hazırlanmalıdır. Dilekçede, aldatma olayının tarih ve yeri, aldatma olayına ilişkin deliller ve boşanma talebi belirtilmelidir.

Boşanma dilekçesi, aile mahkemesine verilmelidir. Aile mahkemesi, davayı değerlendirdikten sonra, boşanma kararı verebilir veya davayı reddetme kararı verebilir.

Boşanma kararı verilebilmesi için, aldatma olayının evlilik birliğine zarar vermiş olması gerekir. Aldatma olayının evlilik birliğine zarar vermediğinin anlaşılması halinde, boşanma kararı verilemez.

Boşanma kararı verilmesi halinde, boşanma davasının tarafları, boşanma sonrası mal paylaşımı, nafaka, velayet ve tazminat gibi konularda anlaşmaya çalışmalıdır. Taraflar anlaşmaya varamazsa, bu konular mahkeme tarafından karara bağlanır.

Bu konu hakkında benzer makalelerimiz için tıklayın

Avukatlarımızın Yazısını Oylar mısınız?

Call Now

WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat ile görüşmek ister misiniz?