Adana Ceza Avukatı

Adana ceza avukatı ; Adana’da bir suç işlediğinizle ilgili bir iddiayla yüzleşmek korkutucu ve göz korkutucu bir deneyim olabilir. Bir polis memuruyla ilk yüzleşmeden tutuklamaya, hapishanede yapılan işlemlerden mahkemeye çıkmaya kadar tüm süreç çok zor olabilir.

Hissedebileceğiniz bariz stres faktörlerine ek olarak, bir mahkumiyet için olası cezai cezalar hayatınızı sonsuza kadar değiştirebilir. Düşük seviyeli bir kabahat suçu için bile mahkumiyet, sabıka kaydı ile sonuçlanacaktır, para cezası ödemenizi gerektirebilir ve hatta hapis cezasıyla sonuçlanabilir. Daha ciddi ağır mahkumiyetler uzun bir hapis cezasına neden olabilir ve hayatınızın geri kalanında sizi takip edebilir. Karşılaştığınız suçlamalara karşı güçlü bir savunma oluşturmaya yardımcı olması için, bir Adana ceza avukatı ile iletişime geçmeyi düşünün.

En İyi Adana Ceza Avukatını Bulmak

Çoğu zaman, en iyi Adana ceza avukatı ‘nın kim olabileceği sorulur. Aslında, “en iyi ceza avukatı” tanımlaması pek açıklayıcı değil. Bunun anlamı nedir?

Adana’nın en iyi ceza avukatı diye bir tanım yoktur. Bölgede pek çok mükemmel ve kalifiye avukat vardır, ancak gerçekte, her bir davaya en uygun olan tek bir avukat yoktur. Hukuk uygulaması karmaşık bir çabadır ve hatta ceza hukukunun uygulama alanında bile, farklı yerel yargı alanlarında ve farklı türden davalar arasında ceza savunmasında büyük farklılıklar vardır. Örneğin, devlete karşı ceza davaları ve memuriyet suçları davaları, ceza hukukunun çok farklı alanlarını, kanıt türlerini ve savunma stratejilerini içerir.

Birisi en iyi Adana ceza savunma avukatını aradığını söylediğinde, bunun yerine bir davada kendisini temsil etme hakkına sahip olduğuna inandıkları bir avukat aramaları gerektiğini bildiririz. Davanız için bir avukat ararken, ceza hukukunu uygulama tecrübesi olan bir avukat aramalısınız ve bir avukatın karşılaştığınız suçlamalarla ilgili davaları ele alma tecrübesine sahip olması çok yararlı olabilir. Ayrıca, suçlamalarınızla karşı karşıya olduğunuz mahkemelerde yerel deneyime sahip bir avukat bulmak da çok önemli olabilir.

Her dava, hem suçlamaların gerçeklere özgü koşulları hem de kanunun davaya nasıl uygulanabileceği açısından benzersizdir. Önceki sonuçlar, gelecekte benzer veya olumlu sonuçları garanti etmese veya öngörmese de, sizin veya sevdiğiniz birinin karşı karşıya kalabileceği suçlamalar hakkında bilgi sahibi bir avukata sahip olmak bir varlık olabilir.

Davanız için bir avukat seçmenin en önemli yanı, bir avukatla konuştuktan veya ona danıştıktan sonra, sizi temsil edecek doğru avukatı bulup bulmadığınızı hissedip hissetmediğinizdir. En iyi Adana savunma avukatını aramaya çalışmak yerine, davanız için doğru olduğuna inandığınız avukatı arayın. Bu önemli bir karardır ve sizi temsil etmesine karar verdiğiniz avukata güvenmelisiniz.

vasiyetname
Adana Ceza Avukatı 3

Mahkeme Süreci Nasıl İşler?

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gönderdiği iddianameyi inceleyen hakim, iadesini veya reddini gerektirecek bir durum olmadığı hallerde duruşma hazırlık tutanağı (tensip tutanağı) düzenler.

Bu süre itibariyle şüpheli sanık konumuna giriyor ve hakim duruşma gününü belirler.

Taraflara çağrı kağıdı gönderilir sonra Duruşma günü taraflar mahkemede hazır olurlar.

Her iki tarafın da ya da sanık sıfatıyla bulunanın CMK (Ceza Muhakemesi Kanunu)’a göre avukat tutma ve bulundurma hakkı vardır yani Adana Ceza Avukatı ‘nın uzman olması çok önemlidir.

Ceza davalarına suçun mahiyetine göre; Ağır ceza mahkemesi ve Asliye ceza mahkemesi bakar ve sanığın konuşturularak kanaat oluşması sağlanır.

İncelemeler ve sanığın konuşturulmasında sonra hakim bir karar vermek zorundadır.

Hakim; kanunlara, örf ve adetlere, şahsi kanaatine ve hakkaniyet duygusu içinde hüküm verir eğer hakimin aklında şüphe kaldıysa, bunu sanığın yararına kullanır ve beraat kararı verir.

Ceza Davasında Avukatın Rolü

Soruşturma, kovuşturma ve temyiz aşamalarında bireyin hakkını en doğru ve yeterli şekilde savunacak uzman ceza hukuku avukatına ihtiyaç vardır.

Anayasal hükümlere, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanununa, Ceza Usul Hukukuna hâkim olan avukat bireye isnat edilen suçları çürütebilir.

Bireyin kanuni bilgi yetersizliğinden ve kendini yeterince savunamamasından dolayı ceza almasını önler.

Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Adana Adliyesi’nde görülen ceza davanızda sizi temsil edecek ceza avukatı gerek yerleşik yargıtay kararlarına gerek ise kanunun lafzına uygun şekilde hareket etmelidir. Gözden kaçırılacak küçük bir detay dahi büyük hak kayıplarına yol açar. Ceza davasının aleyhe sonuçlanması telafisi imkansız olan ve hürriyeti bağlayıcı cezalara neden olabilecektir.

Avukatlık mesleğinde ne yazık ki ihtisaslaşma durumu yoktur. Bu nedenle de avukatlık mesleğini yapan her avukat meslektaş her alandan davalar üstlenebilmektedir. Bunu engelleyen veye düzenleyen bir uygulama henüz ülkemizde bulunmamaktadır.

Adana da davam İçin En İyi Avukatı Nasıl Bulabilirim?

Davanız üzerinde yoğunlaşan ve uğraşan avukat sizin için en iyi ağır ceza avukatı olacaktır. Dava süreçlerinin başarı ile sonuçlandırılması ve sonuca ulaşılması için deneyim son derece gerekli olduğu gibi deneyimden de mühim olan husus avukatınızın sizin davanız üzerine odaklanması ve gerekli tüm süreçleri ve işlemleri yapmasıdır.


Ceza Avukatı ve Suç Oranı

Adana’da maalesef suç oranları yüksektir. Herhangi bir suç sonucunda zarar gören kişi siz iseniz, işlenmekte olan veya işlenmeye devam eden bir suç söz konusu ise bu durumu ceza avukatınız aracılığı ile savcılığa şikayet edebilir ve hakkında soruşturma başlatılmasını isteyebilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz konularda eğer siz de en iyi Adana ceza avukatını arıyorsanız mutlaka ön araştırma yapınız. Aradığınız kişi sizin için alanında en iyi avukat mı, tuttuğunu koparan avukat mı? Bu araştırmalardan sonra sizin için en iyi hizmeti alacağınızı düşündüğünüz avukat ile tereddütte düşmeden anlaşma yapabilirsiniz.

Yeni Türk Ceza Adaleti sisteminde kişinin kendisini ceza davalarında avukat ile temsil ettirmesi elzem bir hal almıştır Ceza Mahkemelerinin verdiği kararlar “kesin delil” niteliğindedir. Bu nedenle olumlu sonuç alınan bir ceza davası sonrasında genellikle ek bir tazminat davası açılmaktadır.

Adana Ceza Avukatı cezai soruşturma, sorgulama, kovuşturma ve dava aşamalarında en iyi ve en sorunsuz hizmeti sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza dava süreçlerini takip eden uzman kadromuz sorgu ve gözaltı aşamasından tutukluluk aşamasına kadar süreci takip etmektedir. Bir suçun oluşması için gerekli unsurlar tüm ayrıntıları ile tarafımızca ele alınır.

En iyi avukat sizin için konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukattır. Bu nedenle adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz avukat ile yola çıkmanız büyük öneme sahiptir.

bosanma avukati gaziantep 1 1
Adana Ceza Avukatı 4
✅ Adana ağır ceza avukatı;✅ Adana istinaf Avukatı
✅ Adana asliye ceza Avukatı;✅ Adana bölge adliye mahkemesi Avukatı
✅ Adana sulh ceza Avukatı;✅ Adana cezacı Avukatı
✅ Adana Soruşturma dosyası;✅ Avukat online destek hattı

Adana Adliyesi İletişim Bilgileri

Santral03223550500  (Dahili:  *0)
Faks Numarası03223550525 
E-Postaadanacbs@adalet.gov.tr
AdresKazım Karabekir, 4264. Sk. No:30, 01230 Yüreğir/Adana
Google Maps (Harita Konumu)GÖRÜNTÜLE
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
Telefon Numarası03223522320
Faks Numarası03223522310
E-Postadsm.adana@adalet.gov.tr
AdresKayalıbağ Mah. İnönü Cd. Üzeri Seyhan/ADANA
Google Maps (Harita Konumu)GÖRÜNTÜLE
Adana Göltepe Eğitim Tesisleri
Telefon Numarası03222350600
Faks Numarası 
E-Posta 
AdresGüzelyalı Mahallesi 81127 Sokak, No:1 Çukurova/ADANA
Google Maps (Harita Konumu)GÖRÜNTÜLE 

Ceza Hukuku Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ceza hukukunun temel amacı nedir?

Ceza Hukukunun görev ve amacı; Islah edici olmak, toplumsal ve sosyal barışı sağlamak, suç işlenmesini önlemek, kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzeni ve güvenliğini ve Hukuk devletini korumaktır. Ceza Hukuku Avukatları; Hakim ve Savcılar ile üçlü saç ayağının en önemli unsurlarındandır.

Ceza kaça ayrılır?

Genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır (ceza genel ve ceza özel olarak da ifade edilmektedir).

Ceza hukuku hangi davalara bakar?

Ağır ceza, sulh ve asli ceza mahkemelerinde görülen davaların tümüne avukat olarak ceza hukuku avukatları bakmaktadır. Bu davalar da genellikle, hırsızlık, adam öldürme, dolandırıcılık, tehdit, kavga ve çete kurma gibi hukuksal durumlar şeklinde karşımıza çıkar.

Ilk suçta ceza verilir mi?

1 Ocak itibarıyla uygulanacak olan ‘seri muhakeme usulü’ ile savcılık ilk suçta yaptırım uygulayabilecek. Şüpheli eğer savcılığın verdiği süre içinde kasıtlı bir suç işlemezse dosyası kapanacak ancak işlerse hakkında dava açılacak.

Adi suçlar nelerdir?

657 sayılı Kanun‘un 48.maddesinde; … devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan

Suçun ön şartı nedir?

Doktrinde, yokluğunda suçun varlığını imkânsız kılan, mu niteliğiyle suça takaddüm eden bazı şartların bulunduğu ileri sürülmüştür. Söz konusu nitelikleri taşıyan şartları bazıları suçun önşartı, bazıları fiilin önşartı olarak nitelendirmektedir.

Ceza neye göre verilir?

5237 sayılı TCY’nın “cezanın belirlenmesini” düzenleyen 61. maddenin 1. fıkrası; “Hakim; somut olayda; a) Suçun işleniş biçimini, b)Suçun işlenmesinde kullanılan araçları, c) Suçun işlendiği zaman ve yeri, d) Suçun konusunun önem ve değerini, e) Meydana gelen zarar veya tehlikenin ağırlığını, f) Failin kast veya …

Amaç ve saik ne demek?

maksat, failin suçun kanuni tanımındaki hareketi veya neticeyi ya da her ikisini istemesi, amaçlamasıdır. saik ise faili o suçu işlemeye iten sebeptir. örneğin, a, b’ye öldürmek maksadıyla ateş eder. burada öldürme maksattır. saik ise, bunu namusunu temizlemek için yapmasıdır.

Hangi suçların Yatarı yoktur?

Aşağıdaki suçlar istisna tutulmuştur bu suçlarda yeni denetimli serbestlik hükümleri uygulanmaz: Kasten öldürme suçları (TCK 81, 82, 83) Özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar (TCK 132, 133, 134, 135, 136, 137 ve 138) Cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar (TCK 102, 103, 104 ve 105)

Karma suç nedir?

Karma suç, asal-yardımcı norm ilişkisinden doğan diğer görünüşte birleşme şekillerinin kapsamına girmeyen ve aralarında unsur veya ağırlaştırıcı neden ilişkisi bulunmayan suçları düzenleyen, farklı hukuksal değerleri koruyan normların aynı olayda görünüşte uygulanabilir durumda olmaları durumu- dur.

Tutukluluğun Gözden Geçirilmesi Duruşması
Ne demek ?

“Adana Ceza Avukatı ” adlı makalemiz burada son bulmuştur , “Adana İşçi Avukatı” adlı makalemize göz atmak ister misiniz ?


  Avukatlarımızın Yazısını Oylar mısınız?

  Yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Call Now

  WhatsApp
  Avukata Soru Sor
  Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat ile görüşmek ister misiniz?