Adana Boşanma Avukatı

Adana boşanma avukatı ifadesinden kasıt Adana ilinde faaliyet gösteren ve genellikle boşanma davaları ile uğraşan avukatlardır. Ali Tümbaş Avukatlık Ofisi olarak Adana Boşanma Avukatı hizmetini uzman avukat kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.


Adana’da boşanma davasının açılması ile birlikte, velayet, maddi ve manevi tazminat, nafaka, eşyaların paylaşımı gibi boşanmanın feri niteliğindeki hukuki uyuşmazlıklarda ele alınmakta olup söz konusu bu hususlarda hak kayıplarına yol açılmaması için en önemli rol Adana boşanma avukatı’na düşmektedir.

Öncelikle şu hususu netleştirmek isteriz. Diğer meslek guruplarında olduğu gibi avukatlıkta bir uzmanlık alanı mevcut değildir. Tıpta uzmanlık sınavı gibi avukatlara özel bir uzmanlık sınavı veya eğitimi olmadığı için doğrudan bu alanda uzman avukat ünvanı resmi olarak almak mümkün değildir. Ancak halk arasında genel olarak hangi alanda davaya çok bakıyorsa o avukata o alana ilişkin uzman sıfatı ile hitap edilmekte o şekilde tarif edilmektedir. Eğer bir avukat boşanma davaları ile yoğun iştigal ediyorsa ona boşanma avukatı, ceza davaları ile yoğun ilgileniyorsa ceza avukatı denilmektedir.


Adana’da yaşıyorsanız ve Boşanma hukukunda desteğe ihtiyacınız varsa bu desteği boşanma hukuku avukatı Adana ile sürdürmeniz menfaatinize olacaktır. Tüm hukuki adımlar için size yardımcı olabilecek bir avukatlık ofisi ile iletişime geçmelisiniz. Aynı şekilde boşanma hukuku avukatı Adana ve çevre illere de hizmet verebilmektedir.

bosanma avukati gaziantep 4 1
Adana Boşanma Avukatı 2

Boşanma Davası Süreci ve Avukat Desteği

 • Boşanma sürecini başlatmak isteyen eş, yeni yerleşim yerinde bulunan Aile mahkemesine başvuruda bulunmalıdır.
 • Yeni yerleşim yeri olmayan eş ise son 6 ay içinde birlikte oturdukları yerin Aile Mahkemesine başvurmalıdır.
 • Bu gibi durumlarda Asliye Hukuk Mahkemesi Aile Mahkemesinin yerini tutmaktadır. Başvurular ise böyle bir durumda bu mahkemelere yapılabilir.
 • Süreci başlatma adına boşanma davasının gerekçesini en açık şekilde ifade eden bir dilekçe hazırlanmalıdır.
 • Boşanma davalarında gerekli danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak veren Adana Boşanma Avukatı, alanında yetkin niteliklere sahiptir.
 • Dilekçenin hazırlanma sürecinden başlayarak boşanma avukatı ile iletişime geçtiğiniz takdirde gerekli stratejiler sağlanarak boşanma davası gerçekleşebilir.
 • Özellikle aldatma ya da şiddet ile başvuran davacılar birtakım delillere ihtiyaç duyabilir.
 • Adana Boşanma Avukatı bu sürecin işletilmesi alanında yetkin biri olmalıdır.
 • Aksi takdirde lehinize gerçekleşecek olan bir dava aleyhinize dönüşebilir.
 • Aksi takdirde adalet gerektiği gibi sağlanamayabilir aslında haklı olan taraf için tazminat davası gibi çeşitli ücretler yüklenebilir.
 • Her yıl 300.000 bin çift ülkemizde boşanmaktadır. Bu sayı Adana’da da hatırı sayılır seviyededir.
 • Boşanmaların başlıca sebepleri terk sebebiyle boşanma, zina sebebiyle boşanma ve evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanma davalarıdır.
 • Adana’da uzman Boşanma Avukatının Önemi
  Boşanma avukatlarının Medeni Kanun çerçevesinde de belirtildiği üzere süreç içinde birtakım sorumlulukları vardır.
 • Bir boşanma avukatı aynı zamanda velayet davasına, anlaşmalı ve çekişmeli boşanmalara, nafaka davasına, iddet süresi ve iddetin kaldırılması aşamasına ve buna benzer konulara da bakmaktadır.

Bu konular oldukça hayati önem taşıyan konulardır.


Adana boşanma avukatı, 4721 sayılı Medeni Kanuna göre;

Anlaşmalı boşanma davası mı çekişmeli boşanma davası mı açacağını ya da şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası mı terk nedeniyle boşanma davası mı zina nedeniyle boşanma davası mı kısacası hangi nedenlerle açacağını , yer ve yetki yönünden davayı nerede açacağını bilecektir. Sıkıntılı ve uzun bir süreç olan boşanma sürecinde Adana boşanma avukatı müvekkillerinin hukuki desteğe ihtiyaçları olduğu gibi psikolojik desteğe de ihtiyaçları vardır.

Bu sebeple Adana boşanma avukatı, aile hukukunu kapsamlı bilmesi gerektiği gibi kanunlar ve güncel İstinaf ve Yargıtay kararlarını takip etmelidir. Yine Adana en iyi boşanma avukatı, müvekkilleri ile empati kurmalı, dava üzerinde yoğunlaşıp tüm gereken işlemleri gerçekleştirmelidir. Ayrıca boşanma davası yürütmek için sadece aile hukuku alanında değil, ceza ve icra alanında bilgi sahibi olmak gereklidir.

Boşanma davası öncesinde ve boşanma süresinde taraflar ve tarafların aileleri arasında fiziksel şiddet, hakaret, tehdit gibi olaylar olabilmektedir. Bu sebeple iyi bir boşanma avukatı ceza kanunu ve davaları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Yine Adana da en iyi boşanma avukatının, iyi bir ceza avukatı olması gerektiği gibi iyi bir icra avukatı da olmalıdır.Çünkü boşanma devam ederken müvekkile bağlanacak nafakanın icrası ya da dava sonunda kazanılacak tazminat, mal rejimi, ziynet ve eşya alacağının icra kanalıyla tahsili için Adana da iyi bir icra avukatı olmak gereklidir.

Sonuç olarak Adana’da Boşanma davası öncesinde ve sonrasında daha sonra hak kayıplarına uğramamak için mutlaka Adana boşanma avukatı ile çalışıp hukuki destek almak kişilerin yararına olacaktır.

Adana Boşanma Avukatının Görevleri

Adana boşanma avukatı, medeni kanuna göre, boşanma davasının hangi sebeplerden ötürü açılacağını, hem yer hem de yetki yönlerinden davayı nerede açacak olduğunu bilmesi gerekir.

Bazı durumlarda sıkıntılı ve de oldukça zor bir şekilde ilerleme gösteren boşanma davaları, müvekkillerin hukuki destekleri haricinde psikolojik anlamlarda da desteğe ihtiyaç duyduğu dönemlerdir.

Bu sebepler ile Adana boşanma avukatı, aile hukukunu iyi bir şekilde bilerek müvekkilleri ile beraber empati kurmalı ve de kanunlar ile, gerekli karar mercilerini iyi takip etmesi gerekir.

Bunun haricinde boşanma davalarının yürütülmesi adına yalnızca aile hukuku içerisinde de değil, hem ceza hem de icra alanları içerisinde gerekli bilgi donanımlarına da sahip olmalıdır.

Boşanma davalarının öncesinde ya da boşanma davası süreci içerisinde, taraflar ve de tarafların yakınları arasında yaşanabilecek bir fiziksel ya da sözlü şiddet, tehdit gibi olaylar meydana gelebilmektedir.

Bu nedenle iyi bir boşanma avukatı, bu konularda yapabileceği savunmaları iyi bir şekilde bilmelidir.

Bunun haricinde boşanma avukatının, hem ceza hem de gerekli diğer davalar konusunda da uzman bilgi birikimini elde etmeyi bilmelidir.

Hem boşanma davasının devam ettiği süreç içerisinde, müvekkile bağlanmakta olan nafaka icraları ya da dava içerisinde kazanç elde edilebilecek tazminat gibi eşyaların icra üzerinden tahsil edilebilmesi adına iyi bir boşanma avukatı olmak önemli bir husus olarak yer almaktadır.

Sonuca gelecek olduğumuzda, adana boşanma avukatları içerisinde, dava süreci öncesi ya da dava süreci içerisinde herhangi bir mal veya hak kaybının önüne geçmek adına mutlaka alanında uzman bir boşanma avukatı ile beraber çalışarak, hukuki desteklerin sağlanması, müvekkil adına oldukça önemli bir işlem olarak yer almaktadır.

Adanada En İyi Boşanma Avukatını Nasıl Bulurum

Hayatımızda bazen her şey istediğimiz gibi gitmez. Büyük hayaller kurularak temeli atılan yuvalar, bazı zamanlarda taraflar arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile evlilikler son buluyor. Bu zorlu süreci olabildiğince kolaylaştırmak, hızlandırmak ve bu süreçten daha az hasar alarak atlatabilirsiniz. Bu sürecin olabildiğince çabuk ve taraflar için olumlu bir şekilde çözülebilmesi için işini profesyonel bir şekilde yapan Adana boşanma avukatı ile çalışabilirsiniz. İşinde tecrübeli avukatlarımız, bu zorlu sürecin daha kolay bir şekilde çözümlenmesi için davasını sonuna kadar sahiplenerek en iyi şekilde müvekkilini savunması dava sürecini önemli ölçüde kısaltır. Avukatın iyi olması davanın kısa sürede sonuçlanmasına yardımcı olur.

Adana’nın En İyi Boşanma Avukatı

Adana’da görülen boşanma davalarında büyük bir özveri ile görev yapacak Adana boşanma avukatları bu zor ve psikolojik olarak sıkıntılı sürecin en kolay şekilde atlatılmasına yardımcı oluyor. Özellikle de çocuğu olan çiftlerin bu süreçte daha hassas davranması ve çocuğa bu zorlu süreci hissettirmeden dava sürecinin yürütülmesi gerekir. Boşanma davalarında taraflar, maddi ve manevi pek çok konuda anlaşma sağlayarak dava sürecinin önemli ölçüde kısalmasına yardımcı olur.


✅ Adana Boşanma avukatı;✅ Adana Velayet Avukatı
✅ Adana Anlaşmalı boşanma Avukatı;✅ Adana Nafaka Avukatı
✅ Adana Çekişmeli Boşanma Avukatı;✅ Adana Avukatı
✅ Adana Hukuk bürosu;✅ Adana Avukat online destek hattı

Adana Adliyesi İletişim Bilgileri

Santral03223550500  (Dahili:  *0)
Faks Numarası03223550525 
E-Postaadanacbs@adalet.gov.tr
AdresKazım Karabekir, 4264. Sk. No:30, 01230 Yüreğir/Adana
Google Maps (Harita Konumu)GÖRÜNTÜLE
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
Telefon Numarası03223522320
Faks Numarası03223522310
E-Postadsm.adana@adalet.gov.tr
AdresKayalıbağ Mah. İnönü Cd. Üzeri Seyhan/ADANA
Google Maps (Harita Konumu)GÖRÜNTÜLE
Adana Göltepe Eğitim Tesisleri
Telefon Numarası03222350600
Faks Numarası 
E-Posta 
AdresGüzelyalı Mahallesi 81127 Sokak, No:1 Çukurova/ADANA
Google Maps (Harita Konumu)GÖRÜNTÜLE 

Velayetin Belirlenmesindeki Kriterler Nelerdir?


  5/5 - (2 Oy Kullanıldı)

  Yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Call Now

  WhatsApp
  Avukata Soru Sor
  Merhaba, Adana'da Boşanma Avukatı ile doğrudan iletişim girmek ister misiniz?