2 doktor ve hastaneye karşı 755 bin TL tazminat

medimagazin sitesi haberine göre:

Damar tıkanıklığı nedeniyle bacağına suni damar takılan hasta, 2 yıl sonra hayatını kaybetti. Aile, ameliyatı gerçekleştiren 2 doktor ve özel hastaneye karşı 755 bin TL’lik tazminat davası açtı. Avukat iki doktorun taksirle yaralama ve görevi kötüye kullanmaktan yargılanmasını istedi.

İstanbul Ümraniye’de yürürken bacaklarında hissizlik oluşan 3 çocuk babası 55 yaşındaki A. Ç., Doktor S.Ç’ye muayeneye gitti. Doktor Ç.’de hastaya anlaşmalı olduğu özel bir hastanede anjiyo yaptırdı. Bacaklarındaki damarların yüzde 100 tıkalı olduğu belirtilen Ç. iddiaya göre “Üç hafta sonra koşacaksın” denilerek 22 Haziran 2011 tarihinde ameliyata alındı. Özel hastanede Dr. O. G. tarafından yapılan ameliyatta karından geçen aort damara, iki adet suni damar takıldı. Ameliyattan 6 gün sonra kusma ve halsizlik şikâyeti baş gösteren hastanın böbreklerinin çalışmadığı tespit edildi. Doktor S. Ç., hastayı hemen diyalize yönlendirdi. Ancak ayaklarında başlayan şişlik ve ağrılar giderek arttı.

Genel Gaziantep Avukat Ali Tumbas 21 1
2 doktor ve hastaneye karşı 755 bin TL tazminat 2

Siyami Ersek Hastanesi’ne giden hastaya burada enfeksiyon kaptığı ve ameliyatı olduğu hastaneye gitmesi gerektiği bildirildi. Denileni yapan Çağlar’a, özel hastanede bir operasyon daha yapıldı. İddiaya göre özel hastanenin bir başka doktoru olan Operatör Dr. A. D., yapay damarı çıkardı ve yakınlarına “Yaşaması mucize” dedi. Yine iddiaya göre Doktor D. aileye “Yapay damar bağırsağa girmiş. Bağırsağın bir bölümünü alarak yapay damarı çıkardık” açıklamasında bulundu. Kalın bağırsağı etkisiz bırakılan, ince bağırsağı dışarı alınan Çağlar’ı ailesi 13 Aralık 2011’de bir kez daha hastaneye götürdü. Ancak doktorlar S. Ç. ve O. G. , kendilerine bilgi vermedi. Çağlar ailesinin avukatı Ozan Zeyrek 2012 yılının şubat ayında Dr. S. Ç., Op. Dr. O. G. ve ve özel hastane aleyhine Anadolu 8. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 755 bin TL’lik tazminat davası açtı.

‘KIVRANARAK ÖLDÜ’

Habertürk’ün haberine göre Yeliz, Deniz ve Yeşim adında 3 kızı bulunan A. Ç. , 15 Ağustos 2013’de hayatını kaybetti. Babalarının yaşamını yitirmesi üzerine davaya taraf olan 3 kız kardeşten Yeliz Çağlar gözyaşları içinde, “Sapasağlam olan babam iki yıl içinde büyük acılar çekerek hayatını kaybetti. Sonradan öğrendik ki gittiğimiz doktor hiçbir ameliyatı yapmamış. Dışarıda muayenehanesine hasta kabul edip hastaneyi kullanmış, ameliyatı başka doktor yapmış. Babamızı göz göre göre ölüme götürdüler” dedi. Avukat Ozan Zeyrek, hastanın ölümünün ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı‘na da suç duyurusunda bulunarak 2 doktorun ‘taksirle yaralama ve görevi kötüye kullanma’ suçlarından yargılanmasını istedi.

‘BİZDE ÇALIŞMIYORLAR’

Öte yandan ameliyatın gerçekleştirildiği özel hastane Dr. S. Ç. kendi doktorları olmadığını, yapay damar takan doktor O. G.in de ameliyattan 2 yıl sonra hastanelerinden ayrıldığını açıkladı.

Bu konu hakkında benzer makalelerimiz için tıklayın

Avukatlarımızın Yazısını Oylar mısınız?

Call Now

WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat ile görüşmek ister misiniz?